Gaziantep'te 22. Uluslararası Ayakkabı Terlik Saraciye ve Yan Sanayi Yaz Fuarı açılacak

Gaziantep'te 22. Uluslararası Ayakkabı Terlik Saraciye ve Yan Sanayi Yaz Fuarı açılacak
Gaziantep'te 22. Uluslararası Ayakkabı Terlik Saraciye ve Yan Sanayi Yaz Fuarı açılacak
GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te 22. Uluslararası Ayakkabı Terlik Saraciye ve Yan Sanayi Yaz Fuarı (GAPSHOES) açılacak.Gaziantep Sanayi Odası Yönetim...

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te 22. Uluslararası Ayakkabı Terlik Saraciye ve Yan Sanayi Yaz Fuarı (GAPSHOES) açılacak.

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Gaziantep Kunduracılar Odası, Türkiye Umum Ayakkabıcılar Odası ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) destekleriyle, Akort Fuarcılık tarafından Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde organize edilen GAPSHOES Fuarı'nın ayakkabı sektörünü buluşturmaya devam ettiğini belirtti.

Konukoğlu, 270 firma, 750 markanın yer alacağı fuara Gaziantep, Adana, Ankara, Antakya, Çankırı, Çorum, İstanbul, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Osmaniye, Samsun, Sinop ve Şanlıurfa'dan ayakkabı, terlik, deri, saraciye ve ayakkabı makine üreticilerinin katılacağını aktardı.

Konukoğlu, 16-19 Aralık tarihlerinde açık kalacak fuarı Türkiye'nin yanı sıra yurt dışından başta Ortadoğu, Afrika ve Türk cumhuriyetleri olmak üzere 25 bin kişinin ziyaret etmesinin beklendiğini belirterek, "Ürettiğiniz ürünü pazarlamak, bunun için doğru tanıtım faaliyetleri yapmak ve doğru tanıtım mecralarını kullanmak başarıyı beraberinde getiriyor. Ayakkabı ve terlikte markalaşma çalışmalarına hız vermemiz, toplam kalite ve yenilikçi anlayışımızı üretime yansıtmamız, katma değeri yüksek ürünler üretmemiz sektörün rekabet gücüne güç katacaktır" ifadelerini kullandı.

Konukoğlu, müşteri beklentilerine göre vizyonunu çizen ve yeni pazarlama stratejileri belirleyen ayakkabı sektörünün ulusal ve uluslararası pazarlarda büyüyeceğine inandığını kaydetti.