Gaziantep'te Ar-Ge merkezi kuracak firmalarla toplantı

Gaziantep'te Ar-Ge merkezi kuracak firmalarla toplantı
Gaziantep'te Ar-Ge merkezi kuracak firmalarla toplantı
GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te Ar-Ge Merkezi kuracak firmalarla toplantı düzenlendiği bildirildi.Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinden (GAOSB) yapılan...

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te Ar-Ge Merkezi kuracak firmalarla toplantı düzenlendiği bildirildi.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinden (GAOSB) yapılan yazılı açıklamaya göre, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünün konferans salonunda tertiplenen "Neden Ar-Ge Merkezi" adlı toplantıda iş dünyası ve bakanlık yetkilileri bir araya geldi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan, burada yaptığı konuşmada, Ar-Ge'nin yenilik yoluyla ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması için çok önemli bir unsur haline geldiğini belirterek, Ar-Ge Merkezi'nin "Teknolojik bilgi üretilmesini, üründe ve üretim süreçlerinde yenilik yapılmasını, ürün kalitesi ve standardının yükseltilmesini, verimliliğin arttırılmasını, üretim maliyetlerinin düşürülmesini, teknolojik bilginin ticarileştirilmesini, rekabet öncesi işbirliklerinin geliştirilmesini, Ar-Ge'ye ve yeniliğe yönelik doğrudan yabancı sermaye yatırımlarının ülkeye girişinin hızlandırılmasını, Ar-Ge personeli ve nitelikli iş gücü istihdamının arttırılmasını desteklemek ve teşvik etmek adına birçok hizmeti ve yeniliği beraberinde getiren, kısacası sanayileşmemizde devrim niteliği taşıyan çalışmalar bütünü" olduğunu aktardı.

GAOSB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Şimşek de bölgenin ve şehrin hedeflerine ulaşabilmesi için sanayicilerin, kamu kurumlarının ve üniversitelerin hep birlikte bir koordinasyon içerisinde hareket etmesi gerektiğini kaydetti.