Gaziantep'te canlı heykel gösterisi

Gaziantep'te canlı heykel gösterisi
Gaziantep'te canlı heykel gösterisi
GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te 15 sanatçı, canlı heykel gösterisi yaptı.Gaziantep Ticaret Odasından (GTO) yapılan yazılı açıklamaya göre, Gazi...

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te 15 sanatçı, canlı heykel gösterisi yaptı.

Gaziantep Ticaret Odasından (GTO) yapılan yazılı açıklamaya göre, Gazi Muhtarpaşa Bulvarı'nda düzenlenen "Sokakta Sanat" isimli etkinlik, ilgi gördü.

GTO Meclisi Başkanı ve Gaziantep Muhtarpaşa Bulvarı Geliştirme ve Tanıtım Derneği Başkanı Ali Yener, caddede canlandırılan canlı heykel ve pandomim sanatının beğeni topladığını belirtti.

Aynı etkinlikte çocuklarla uzmanlar eşliğinde resim çalışmaları yapıldığına değinen Yener, "Şehirlerin tanıtımında caddeler önemli rol oynuyor ve şehirlerin simgeleri haline geliyorlar. Bizim de amacımız, bu bulvarı daha canlı ve aktif hale getirmek ve Gaziantep'in sosyal yaşantısına katkı sağlayabilmek. Bulvarı, mağazaları, kafeteryaları, restoranları, tiyatrolarıyla buluşma noktası ve sokak etkinlikleriyle de sanatın ve eğlencenin merkezi haline getirme yönünde çalışmalarımızı başlatmış olduk" ifadelerini kullandı.

Yener, bulvarın bundan sonraki süreçte renkli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğini aktardı.

Ali Yener, karnaval ve festival düzenlemenin yanı sıra caddede organik pazarın da kurulacağını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Gaziantep

  ,

  sanat

  ,

  pandomim

  ,

  Resim

  ,

  sosyal