Gaziantep'te fitness ve bilek güreşi antrenörlüğü kursu

Gaziantep'te fitness ve bilek güreşi antrenörlüğü kursu
Gaziantep'te fitness ve bilek güreşi antrenörlüğü kursu
GAZİANTEP (AA) - Şehitkamil Belediyesince fitness ve bilek güreşi antrenörlüğü kursu açıldığı bildirildi.Şehitkamil Belediyesinden yapılan yazılı...

GAZİANTEP (AA) - Şehitkamil Belediyesince fitness ve bilek güreşi antrenörlüğü kursu açıldığı bildirildi.

Şehitkamil Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre,  Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonunun desteğiyle organize edilen 1. Kademe Fitness ve Bilek Güreşi Antrenörlüğü Kursu kapsamında 115 antrenör adayına eğitim veriliyor.

Atatürk Kültür ve Spor Merkezi'nde verilen teorik ve uygulamalı eğitim sonunda başarı gösteren antrenör adayları sertifika alacak.

Gaziantep Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mürsel Biçer, Türkiye'de sporun faydalarının gerektiği kadar anlatılmadığını ifade etti.

Seminerlerle bilinçsizce yapılan sporun önüne geçebileceklerini kaydeden Biçer, "Kontrol altında olmadan yapılan bir spor, faydadan çok zarar veriyor. Genel sağlık açısından bakıldığı zaman sporun hem fiziksel, hem de psikolojik faydası var. Biz de verdiğimiz eğitimler sayesinde insanların hayata daha pozitif bakmasına vesile olacağız" ifadelerini kullandı.