Gaziantep'te gazeteciler için konut projesi

Gaziantep'te gazeteciler için konut projesi
Gaziantep'te gazeteciler için konut projesi
GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'nin (GGC) bir süredir gündeminde olan kentteki gazeteciler için konut projesinde mutlu sona...

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'nin (GGC) bir süredir gündeminde olan kentteki gazeteciler için konut projesinde mutlu sona ulaşıldığı bildirildi.

GGC Başkanı İbrahim Ay, yazılı açıklamasında, kentte yapılacak 50 bin konutluk proje kapsamında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Vali Ali Yerlikaya, TOKİ Başkanı Ergün Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile toplantı yaptıklarını belirtti.

Toplantıda GGC'nin toplu konut projesindeki çalışmalarını ve gelinen noktayı anlattıklarını aktaran Ay, görüşmeler neticesinde yetkililerden onay aldıklarını vurguladı.

TOKİ Başkanı Turan'ın bürokrasi işlemleri büyük ölçüde belirlenen konut projesini hayata geçireceklerinin sözünü verdiğini ve Gaziantep'teki basın mensuplarının ev sahibi olacaklarını müjdelediğini bildiren Ay, "Hayal projemizin gerçekleştiğini görmekten tüm meslektaşlarım adına onur ve gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı.

Projenin ortak akıl ve sabırlı bir çalışmayla çözüldüğünü bildiren Ay, şöyle devam etti:

"Daha önce diğer illerdeki emsal projeleri toplayarak elimizi güçlendirdik. Daha sonra Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımızla yoğun istişarelerimiz oldu. Son olarak Maliye Bakanımızın cemiyetimizi ziyareti sırasında destek sözü aldık. Maliye Bakanımız 'TOKİ Başkanı Gaziantep'e geldiğinde bu işi artık bitirelim' demişti. Bakanımız gerçekten de dediğini yaptı ve TOKİ Başkanımızın da katıldığı toplantıda  Toplu Konut Projemizin tüm detayları görüşüldü ve karara bağlandı. Bundan sonra bürokrasi işlemlerini gerçekleştirerek, hızlı bir şekilde temel atma aşamasına geçeceğiz."

 Açıklamada görüşlerine yer verilen Maliye Bakanı Şimşek ise Gaziantep basın çalışanlarının TOKİ aracılığıyla ev sahibi olması için tüm şartların oluştuğunu belirterek, şunları kaydetti:

"TOKİ Başkanımız aslında toplumun değişik katmanlarına değil, herkese konut yapıyor. Fakat burada basın emekçisi kardeşlerimize istisnayla ayrı bir uygulama yapılabileceğinden söz ediyor. Birkaç şehirde istisna yaptık, şimdi de Gaziantep'e de bu istisnayı yapacağız. Hayırlı olsun.'"

 TOKİ Başkanı Turan da Bursa'da gazeteciler için konut yapıldığını belirterek, "Gaziantep'te böyle bir ihtiyaç gördüğümüz için basından kardeşlerimize 230 konut vereceğiz" ifadelerine yer verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise GGC'nin konut projesinin mutlu sona bitmesinin ve gazetecilerin ev sahibi olacak olmasının önemli bir proje olduğunu kaydetti.