Gaziantep'te gazetecilere teşekkür belgesi

Gaziantep'te gazetecilere teşekkür belgesi
Gaziantep'te gazetecilere teşekkür belgesi
- Organ Bağışı Haftası'nda yaptıkları haber ve yazdıkları yazılarla konuya dikkat çeken basın mensupları teşekkür belgesiyle ödüllendirildi

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Sağlık Müdürlüğünce kentte görev yapan gazetecilere organ bağışı konusundaki çalışmaları dolayısıyla teşekkür belgesi verildi.

Organ Bağışı Haftası'nda yaptıkları haber ve yazdıkları yazılarla konuya dikkat çeken basın mensuplarını ödüllendirmek üzere İl Sağlık Müdürlüğünün toplantı salonunda tören düzenlendi.

Burada konuşan İl Sağlık Müdürü Sadettin Yazı, gazetecilere organ bağışına katkıları için teşekkür etti.

Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı Murat Taner Gülşen de organ bekleyen kişilerin acısını en iyi kendilerinin bildiğini belirterek, organ bağışı konusunda vatandaşların bilgilendirilmesi açısından basının önemi vurguladı.

İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürü Mesut Mahsereci de bu yıl yapılan organ bağışı ve nakline yönelik sayıları aktardı.

Daha sonra yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcilerine teşekkür belgesi verildi.

Törene, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hayati Deniz, İl Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Tanrıverdi, müdür yardımcıları, ilçe sağlık müdürleri ve hastane yöneticileri katıldı.