Gaziantep'te kış hazırlıkları

Gaziantep'te kış hazırlıkları
Gaziantep'te kış hazırlıkları
GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Valiliği, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması ve güven içinde seyahat edebilmeleri için kış mevsiminde bazı...

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Valiliği, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması ve güven içinde seyahat edebilmeleri için kış mevsiminde bazı tedbirler aldı. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, şehri diğer illere bağlayan kara yollarında 24 saat trafik önlemlerinin alınacağı belirtildi.

Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle trafik güvenliğinde herhangi bir aksama olduğunda gerekli tedbirlerin alınacağı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Araçlarda yapılan denetimlerde kış lastiği takıp takılmadığı, çekme halatı, zincir, takoz, ilk yardım seti, yangın tüpü gibi bulundurulması gereken gereçler konularında bilgilendirilecek. Sürücülere ayrıca kış şartlarında güvenli araç kullanımı, trafikte karşılaşabileceği riskler, buzlanma, çığ, heyelan, sis nedeniyle riskli bölgeler hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetinde bulunulacak. Yollarda olası mahsur kalan araç sürücülere yolculara her türlü insani yardım sağlanacak."