Gaziantep'ten kısa kısa

Gaziantep'ten kısa kısa
Gaziantep'ten kısa kısa
- Azeri ressam Aliyev, Gaziantep'te sergi açtı

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi Azeri ressam Muhammet Aliyev, "Hayatımdaki Kareler" temalı kişisel resim sergisini açtı.

Sanatçının kendi yaşantısından resmettiği 24 yağlı boya ve 17 grafik eserinin yer aldığı Sanko Sanat Galerisi'ndeki serginin açılışı, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet Aykanat, eski Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Celkan, Sanko Sanat Galerisi Seçici Kurul üyeleri Aslı Özen ve Akten Köylüoğlu ile çok sayıda sanatseverin katıldığı törenle yapıldı.

Aliyev, küçük yaşlarda başladığı ressamlığı çok sevdiğini belirterek, sergideki eserlerinin, yaşantısı, sevinci, kederi ve aşklarının kareleri olduğunu söyledi.

Yaklaşık 20 yıldır Türkiye'de olduğunu ve bunun 15 yılını İstanbul'da yaşadığını kaydeden Aliyev, "5 yıldır Gaziantep'teyim. Gaziantep Üniversitesi bana çok güzel imkanlar sundu. Bu sayede daha rahat ve verimli çalışıyorum" dedi.

Celkan sanatçının toplumu birleştirdiğine dikkati çeken Celkan, "Sanatçı yumuşak huylu insandır. Sanatçıyı toplum olarak da bireysel olarak da desteklemek ve saymak gerekir" diye konuştu.

Aykanat ise sanat elçisi olarak gördüğü Aliyev'e "Belkıs Zeugma ve Mozaikleri" bilimsel yayınını hediye etti. 

Konuşmaların ardından açılışı gerçekleştirilen sergi, 18 Aralık'a kadar her gün 10.00 - 22.00 saatleri arasında gezilebilecek. 

- İşitme engelli voleybol takımı Avrupa dördüncüsü oldu

Ali Süzer Gençlik ve Spor Kulübü voleybolcuları, Sanko Holding'in sponsorluğunda katıldıkları "İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonlar Ligi"nde Avrupa dördüncüsü oldu.

Holdingden yapılan yazılı açıklamaya göre, İşitme Engelliler Kulüpler Türkiye Birinciliği'nde şampiyon olan Ali Süzer Gençlik ve Spor Kulübü voleybol takımı, Belçika'nın Brugge kentinde düzenlenen Avrupa İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonlar Ligi'nde, Türkiye'yi temsil etti.

Yönetici  ve antrenörler Servet Yıldız, Ali Korkmaz ve Osman Çarkçı, voleybolcular Ahmet Razbonyalı, Kadir Akyıldız, Furkan Genç, Müslüm Aslan, Resul Tekin, İsa ve Fatih Yiğiter ile Ekrem Demirbaş'tan oluşan Ali Süzer Gençlik ve Spor Kulübü voleybol takımı, Ukrayna, Rusya ve Almanya takımlarının ardından dördüncü olmayı başardı.

Antrenör Servet Yıldız, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden Türkiye şampiyonu olan ilk kulüp olduklarını belirterek, "İlk defa Avrupa'da yarıştık, ülkemizi temsil etme fırsatı bulduk. Eksiklerimizi gördük. Hedefimiz gelecek yıl ülkemizi temsil etme başarısını yeniden gösterip, Avrupa Şampiyonluğu kupasını kazanmak" ifadelerini kullandı.