Gaziantep'ten kısa kısa

Gaziantep'ten kısa kısa
Gaziantep'ten kısa kısa
- Eğitim-Bir-Sen, il divan toplantısını yaptı

GAZİANTEP (AA) - Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Eğitim-Bir-Sen Gaziantep İl Temsilciliği'nin il divan toplantısı yapıldı. 

Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya göre, bir otelde gerçekleştirilen toplantıya il ve ilçe temsilciliklerinin yönetim kurulu üyeleri, kadınlar komisyonu ve Genç Memur-Sen temsilcileri katıldı. İl düzeyinde gerçekleştirilen çalışma ve etkinliklerin sunumunun yapıldığı, yeni dönemde gerçekleştirilecek çalışmaların planlandığı toplantı, Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök'ün başkanlığında yapıldı.

Burada konuşan Gök, bir milyon üyeye ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, Türkiye'nin en zor dönemlerinde darbecilere, hukuk tanımazlara karşı en fazla direnç gösteren sivil toplum hareketi olduklarını ifade etti.

Yapılan son toplu görüşmede kamu çalışanları adına kazanımlar elde edildiğini vurgulayan Gök, şunları kaydetti:

"Esas mesele; dava ve ideallerin korunması, hizmet aşkının canlı tutulmasıdır. Türkiye, çok zor dönemlerden geçiyor. Güç koşullarda dimdik durabilmek, sayısal üstünlüğe değil, imanlı ve ahlaklı duruşa bağlıdır. Her gün şehit haberleriyle yüreklerimizin dağlandığı, iç ve dış düşmanların ülkemiz üzerindeki hain faaliyetlerini gizli açık yürüttükleri bu dönemde, imanla ve aşkla hizmete devam edeceğiz."

- YGS deneme sınavında Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi birinci oldu 

Öz-De-Bir tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilen 1'nci YGS deneme sınavında, Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi Türkiye birincisi oldu.

Okuldan yapılan yazılı açıklamaya göre, 12'nci sınıflarda 522 liseden 68 bin 916 öğrencinin katıldığı sınavda, Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri, tüm puan türleri ve genel ders başarı ortalamasında Türkiye birinciliğini elde etti.

Ayrıca, Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi, 68 bin 916 öğrenci içinden ilk 100'de bir, ilk 500'de iki ve ilk 1000'de 11 öğrencisiyle yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

Özel Sanko Koleji ise aynı sınavda Türkiye genelinden 522 lise arasından genel ortalamada Türkiye 23'ncüsü ve genel ders başarı ortalamasında Türkiye 15'ncisi olmayı başardı.

Özel Sanko Liseleri Müdürü Ercan Yüksel, 12'nci NASA Buluş Şenliği'nde kazandıkları üç ödülden sonra Türkiye genelinde düzenlenen deneme sınavında öğrencilerinin Türkiye birinciliğine ulaşmasının yanı sıra, ilk 1000 içerisinde 11 öğrencilerinin yer almasından gurur duyduklarını belirterek, öğrencileri ve öğretmenlerini kutladı.