Genç TÜMSİAD üyelerine ekonomi eğitimi verildi

Genç TÜMSİAD üyelerine ekonomi eğitimi verildi
Genç TÜMSİAD üyelerine ekonomi eğitimi verildi
GAZİANTEP (AA) - Genç Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (Genç TÜMSİAD) Gaziantep Şubesi tarafından ekonomi alanında eğitim seminerleri...

GAZİANTEP (AA) - Genç Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (Genç TÜMSİAD) Gaziantep Şubesi tarafından  ekonomi alanında eğitim seminerleri düzenlendi.

Dernekten yapılan yazılı açıklamaya göre, "Son Dönemde Ekonomide Yaşanan Gelişmeler ve Ülkemize Yansımaları'' ile "SWOT Analizi" başlıkları altında Genç TÜMSİAD üyelerine seminer verildi. 

Eğitimin ilk bölümünde Üniversite ve İş Dünyası İşbirliği Komisyonu Başkanı ve Ekonomi Uzmanı Ahmet İlhan ile Genç TÜMSİAD Gaziantep Şubesi Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Endüstri Mühendisi Emrah Birelli sunum yaptı.

Sunumunda Türkiye ve dünyadaki ekonomik gelişmeleri ele alan İlhan, son dönemdeki ekonomik verilere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Berilli de FED'in faiz kararı, ikinci çeyrek büyüme rakamları, cari işlemler açığı, B20 zirvesi ve Haziran ayı işsizlik rakamları gibi konuları ele alan sunumunu gerçekleştirdi. 

Seminerin ikinci bölümünde, Genç TÜMSİAD Gaziantep Şubesi Ticaretten Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı Harun Reşit İhsanoğlu, İç Ticaret Komisyonu Başkanı Eray Tanaş ile Girişimcilik ve İş Dünyası Komisyonu Başkanı Eyüp Ayhan "SWOT (GZFT) Analizi" sunumu yaptı.

Yönetim Kurulu'ndaki tüm komisyon başkanlarıyla dernek üyelerinin katıldığı seminer kapsamında ayrıca bir vaka çalışması düzenlenerek, Genç TÜMSİAD Gaziantep Şubesi'nin güçlü ve zayıf yanları, fırsatları ve tehditleri ele alındı.