İHH'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım

İHH'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım
İHH'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım
- Sivil toplum kuruşlarının katkısıyla Bayırbucak Türkmenlerine un, gıda, battaniye ve kıyafet gönderildi

GAZİANTEP (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde Suriye'nin kuzeyindeki Türkmen köylerine yardım ulaştırıldı. 

İHH Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Emin Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye'deki iç savaşın 5 yıldır devam ettiğini anımsattı. 

Anadolu insanının Suriyeli kardeşlerinin her zaman yanında olduğunu belirten Arslan, "Gerçekten de Anadolu insanı, asrın ensar-muhacir kardeşliğini ortaya koyuyor. Son zamanda Türkmen Bayırbucak bölgesinde Rus uçaklarının Türkmen kardeşlerimize yaptığı zulmü Gaziantep'teki gönüllü kuruluşlar olarak lanetliyoruz" dedi.

Suriye'nin 14 ülkenin uçakları tarafından bombaladığını dile getiren Arslan, Suriyelilerin her zaman yanında olduklarını, olmaya da devam edeceklerini dile getirdi. 

Türkmen Bayırbucak bölgesine 4 kamyonet yardım gönderdiklerini ifade eden Arslan, şöyle konuştu:

"Türkmen Bayırbucak bölgesine Anadolu'daki ve Gaziantep'teki kardeşlerimizin desteğiyle 4 araçlık bir yardım konvoyumuzu inşallah ulaştıracağız. Bir aracımızda 20 ton un, diğer 3 araçta da battaniye, gıda kolileri, kışlık elbiseler, botlar ile ayakkabı yardımlarımız bulunuyor. Bu vesileyle Gaziantep'teki sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların yardım konusunda gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz."

Konuşmaların ardından 4 kamyonetten oluşan yardım konvoyu, dualar eşliğinde Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi.