İnayet Topçuoğlu Hastanesinde ilk doğum

İnayet Topçuoğlu Hastanesinde ilk doğum
İnayet Topçuoğlu Hastanesinde ilk doğum
GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te tıp merkezinden tam teşekküllü hastaneye dönüştürülen İnayet Topçuoğlu Hastanesinde, ilk doğumun yaptırıldığı...

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te tıp merkezinden tam teşekküllü hastaneye dönüştürülen İnayet Topçuoğlu Hastanesinde, ilk doğumun yaptırıldığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Şehitkamil ilçesinde vatandaşların sağlık noktasında yaşadığı sıkıntılar çerçevesinde hizmet veren belediye bünyesindeki İnayet Topçuoğlu Hastanesinde göz, doğum, çocuk cerrahisi, fizik tedavi, kulak burun boğaz ve diş poliklinikleriyle yoğun bakım ve ameliyathane bulunuyor.

Hastanede ilk kez sezaryenle yapılan doğumda bir erkek bebek dünyaya geldi.

Başhekim Gökhan Karalar, bölgede daha önce böyle hizmet veren bir hastanenin bulunmadığını belirterek, "128 yataklı yeni bir hastaneyiz. Yeni doğan ünitelerimiz, yoğun bakım ünitelerimiz, ameliyathanelerimiz, doğumhanemiz, hasta yatış servislerimiz var. Ayrıca acil hizmeti sunduğumuz 16 kişilik ünitemiz mevcut. Hastanemizde tıbbi teknik donanım ve personel açısından hiçbir eksiğimiz yok. Bölgede daha önce böyle geniş kapsamlı hizmet veren bir hastane yoktu. O yüzden doğum yapmak üzere olan kadınlarımız, kadın doğum veya çocuk hastanesine gitmek zorunda kalıyordu. Bu da beraberinde bazı sorunlara neden olabiliyordu ama çok şükür artık bölgemizin ihtiyacını karşılayabiliyoruz" ifadelerini kullandı.