KOBİ'lerin Verimliliğini Artırma Projesi

KOBİ'lerin Verimliliğini Artırma Projesi
KOBİ'lerin Verimliliğini Artırma Projesi
- Projenin tanıtım toplantısı ve protokol imza töreni Gaziantep'te yapıldı

GAZİANTEP (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan "KOBİ'lerin Verimliliğini Artırma Projesi"nin tanıtım toplantısı ve protokol imza töreni Gaziantep'te yapıldı.

Verimlilik Genel Müdürü Anıl Yılmaz, bir otelde gerçekleştirilen toplantıda, kamu yararına iki yıl olarak planlanan projenin, sanayileşmede belli bir aşamayı geçmiş Ankara, Konya, Kayseri, Denizli, Kocaeli ve Gaziantep'i kapsadığını söyledi.

KOBİ'lerin her ülkede olduğu gibi Türkiye ekonomisinde de son derece önemli yere sahip olduğunu ifade eden Yılmaz, Türkiye'deki toplam girişim sayısının yüzde 99,9'unu KOBİ'lerin oluşturduğunu vurguladı.

Projeyle imalatçı KOBİ'lerin büyüme motivasyonlarını, üretim kapasiteleriyle verimliliği ve rekabet güçlerini artırmayı amaçladıklarını aktaran Yılmaz, "Proje kapsamında 6 ilde 6 sektör ve 6 Organize Sanayi Bölgesi (OSB) belirledik. Proje öncelikle OSB'lerdeki KOBİ'lere odaklanacak ve buradan elde ettiğimiz bilgiyi Türkiye'ye yaymayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

Gaziantep Vali Yardımcısı Uğur Aladağ da verimliliğin sadece KOBİ'lerin değil, üretimle ilgili dünyadaki tüm işletmelerin temel problemlerinden olduğunu söyledi.

Her işletmenin etkili ve verimli üretim yapmayı, yüksek istihdam sağlamayı ve ürettiği ürünleri dünya pazarlarında satmayı amaçladığına dikkati çeken Aladağ, bu amaçla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Türkiye'deki KOBİ'ler için başlattığı projenin büyük önem taşıdığını vurguladı. 

Konuşmaların ardından ilgili taraflarca projenin protokolü imzalandı.