Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Gaziantepspor Teknik Direktörü Topçu: - "Bizim hedefimiz daha iyi futbolla daha iyi yerlere gelmek" - Osmanlıspor Teknik Direktörü Akçay: - "İkinci yarıdaki kişilikli oyunumuz maçı çevirmeye yetmedi"

GAZİANTEP (AA) - Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasında Osmanlıspor'u 2-1 yenen Gaziantepspor'un teknik direktörü Mutlu Topçu, daha iyi futbol oynayarak, daha iyi yerlere gelmeyi hedeflediklerini söyledi.

Topçu, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Osmanlıspor'un Süper Lig'i ve puan cetvelinde bulunduğu yeri hak eden bir takım olduğunu belirtti.

Bugüne kadar deplasmanda mağlup olmayan bir takımla karşılaştıklarını ifade eden Topçu, kendilerinin de her zaman sahalarında 3 puan hesabı yapan bir ekip olduklarını vurguladı.

Maçta ilk golü bulduktan sonra 2. golü ararken aleyhlerinde penaltı kararı verildiğini anlatan Topçu, şöyle konuştu:

"Penaltı pozisyonu, sahanın herhangi bir yerinde olağan pozisyonlardan. Bunlara penaltı çalınacaksa her iki takımın da 2-3 tane penaltı kullanması gerekirdi. Çok basit bir penaltı pozisyonundan sonra gol yedik ve hemen ardından golü bulduk. Golü bulunca rahatladık ama Osmanlıspor'un üzerimize geleceğini bildiğimiz için kontrollü oynamaya çalıştık. Yakaladığımız ani ataklarla neticeye gitmeye çalıştık ve birkaç tane güzel pozisyon oluşturduk."

Çok net pozisyonlar yakalamalarına rağmen bunları değerlendiremediklerini aktaran Topçu, "Sahamızda 3 puan aldığımız için mutluyuz. Bizim hedefimiz daha iyi futbolla daha iyi yerlere gelmek. Milli takım arasına moralli girdik. Bu arada eksikliklerimizi giderip daha iyi olmaya çalışacağız" diye konuştu.

 

- Osmanlıspor cephesi

 

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay ise 3 puan hedefiyle geldiklerini Gaziantep'ten eli boş döndüklerini söyledi.

İlk yarıda bireysel hatalar yapan bir görüntü verdiklerini dile getiren Akçay, ikinci yarıdaki kişilikli oyunlarının maçı çevirmeye yetmediğini aktardı.

Mağlubiyette bireysel hatalarının etkili olduğunu, bunun nedenleri üzerinde de çalışacaklarını anlatan Akçay, "Bu sıkıntının oyuncu kalitesiyle ilgili olduğunu düşünmüyorum, daha çok konsantrasyon eksikliği yaşadık. Milli maç arası bizi kendimize getirecektir. Sahada taktik anlamda çok başarılı bir duruşumuz olmadı" ifadelerini kullandı.

Akçay, hakemlerle ilgili bir soru üzerine mesleğe başladığı günden beri hakemlerle ilgili açıklamaları yöneticilere bıraktığını, o yüzden herhangi bir açıklama yapmayacağını sözlerine ekledi.