Maliye Bakanı Şimşek:

Maliye Bakanı Şimşek:
Maliye Bakanı Şimşek:
- "Kardeşlik, barış, huzur ortamının sağlanması için biz üzerimize düşeni yaptık"

GAZİANTEP (AA) - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Kardeşlik, barış, huzur ortamının sağlanması için biz üzerimize düşeni yaptık" dedi.

Bakan Şimşek, Gaziantep Büyükşehir Belediyesince yaptırılan Gazikent Sosyal Tesisinin açılışındaki konuşmasına, Kürtçe selam vererek başladı.

Hak ve özgürlüklerin partisinin iktidarı döneminde arttığını ifade eden Şimşek, terörün olduğu yerde hak ve özgürlüklerden bahsedilemeyeceğini dile getirdi. Şimşek, "Kürt meselesi" konusunda ret, inkar, asimilasyon politikalarına rağmen hak ve özgürlükleri artırdıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

" CHPMHP  ve HDP kimyaları uymadığı halde AK Parti karşıtlığında bir oldular. Bir tanesi doğuda etnik Kürt siyaseti üzerinden, biri batıda Türk milliyetçiliği  üzerinden diğeri de istismar üzerinden siyaset yapıyor. Barajı da aştılar peki bu çatışma, terör niye? Devlet Cizre'ye, Nusaybin'e, Diyarbakır'a para gönderiyor. Bu paralar Kürt kardeşlerime hizmet ve yatırım için harcanacağına, iş makineleri ile yolları kazıyorlar, altına bomba koyuyorlar. Bir hukuk devletinde hak hürriyet isteyen bir hareket, devletin imkanlarıyla bunu yapar mı? Biz bu ülkedeki bütün hakların herkesin kardeşlik hukukuna inanıyoruz. Bizde ayrı gayrı olmaz bizde yaratılan, Yaradan'dan ötürü sevilir."

Seçimlerin önemine değinen Şimşek, Türkiye'nin bir  dönüm noktasına geldiğini belirtti.

Partisinin Türkiye'nin kalkınmasından yana bir politika izlediğini anlatan Şimşek, "Kardeşlik, barış, huzur ortamının sağlanması için biz üzerimize düşeni yaptık. Herhangi bir etnik ayrım yapmadan her vatandaşımızın kendi kültürünün dininin özgürlüklerinin önünü açtık. Bunun karşısında çatışma kalmadı, ne şehirlerde ne dağda şiddete yer kalmadı. Çünkü Türkiye batı demokrasilerinde olduğu gibi çoğulcu eşit sistemle hukukun önünü açtı, Biz inandığımız için çalışma yaptık, şiddetin acının gözyaşının yeri olmadığını düşünüyoruz" diye konuştu.

Gaziantep Büyükşehir  Belediye Başkanı Fatma Şahin de Gaziantep için çalışmalarını güçlendirdiğini şehre en iyi hizmeti sunmak için projelere devam edeceklerini söyledi.