Maliye Bakanı Şimşek, Gaziantep'te

Maliye Bakanı Şimşek, Gaziantep'te
Maliye Bakanı Şimşek, Gaziantep'te
- Şimşek, Gaziantep OSB Başkanı Nakıboğlu'nu ziyaret etti

GAZİANTEP (AA) - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu'nu ziyaret etti.

Gaziantep OSB'den yapılan açıklamaya göre, ziyarete, AK  Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu ve sanayiciler eşlik etti. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şimşek,  Türkiye 'nin parlayan yıldızı Gaziantep'in başarı öyküleriyle dolu olduğunu belirtti.

Sanayicilerin sorunlarını dinlemek için bir araya geldiklerini vurgulayan Şimşek, şunları kaydetti:

"180 ülkeye 6,5 milyar dolarlık ihracat yapmak gurur verici bir şey. Bütün sanayicilerimizi ve bütün girişimcilerimizi tebrik ediyorum. Geçtiğimiz günlerde şehirle ilgili brifingleri aldık, sorunlar hakkında çok hızlı bir şekilde çözüm çalışması yaptık. Bugün de sanayimizin ve sanayicimizin sorunlarını dinleyip Gaziantep'i nasıl daha ileriye taşıyabileceğimizi görüşeceğiz. Hükümet olarak, sanayicilerimize ve girişimcilerimize her türlü desteği vermeye hazırız."

Nakıboğlu da Gaziantep'in 2023'te 30 milyar dolar ihracat hedeflediğini aktardı.