MHP'nin Gaziantep mitingi

MHP'nin Gaziantep mitingi
MHP'nin Gaziantep mitingi
- Genel Başkan Bahçeli: - "Eleştirilere tahammül gösterilmemesi, siyasette tükenmişliğin göstergesidir. Davutoğlu başbakanlıkta son günlerini yaşamaktadır. Siyasetin defolu imalatı, siyasi kusur ve özür anıtı Davutoğlu, sınıra gelmiştir" - "Erdoğan ve Davutoğlu, saltanatının bittiğinin farkındadır. Gerginlikleri, asabiyetleri, telaşları boşuna değildir" -"Sığınmacı meselesi çözülmelidir. Bu kara delik, istikrarsızlık konusu, insani ve vicdanı temelde çözülmelidir"

GAZİANTEP (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , "Eleştirilere tahammül gösterilmemesi, siyasette tükenmişliğin göstergesidir. Davutoğlu başbakanlıkta son günlerini yaşamaktadır. Siyasetin defolu imalatı, siyasi kusur ve özür anıtı Davutoğlu, sınıra gelmiştir" görüşünü savundu.

Bahçeli, partisince Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Türkiye'nin geleceği açısından tarihi bir dönemece girildiğini söyledi.

Seçimlerin Türkiye'nin birliğine, Türk milletinin dirliğine, vatandaşların refahına en üst düzeyde katkı yapmasını temenni eden Bahçeli, seçimlerin demokratik yarış içerisinde, tüm siyasi partilere başarılar getirmesini diledi.

Türkiye'de yaşanan kara bir dönemin geride kalmak üzere olduğunu dile getiren Bahçeli, "Türkiye'nin milli geleceğinin şahsı itirazlar için peşkeş çekildiği, devlet kurumlarının yıkıma maruz bırakıldığı, vatandaşların açlık sınırında yaşadığı, kanunsuzluğun kol gezdiği bir sefalet ülkesi haline geldiğini" savundu.

İktidarın giderek eleştirilere tahammül gösteremez hale geldiğini anlatan Bahçeli, şöyle konuştu:

"Eleştirilere tahammül gösterilmemesi, siyasette tükenmişliğin göstergesidir. Davutoğlu başbakanlıkta son günlerini yaşamaktadır. Siyasetin defolu imalatı, siyasi kusur ve özür anıtı Davutoğlu, sınıra gelmiştir. İktidarın saadet zincirini tamamlayan sahte kurtarıcılar, değişim havarileri, rüşvet canavarları ve mucize tüccarlarından oluşan şer ortaklığının da sonuna gelinmiştir. AKP  iktidarı süresince yaşanan yıkımın, hayal kırıklığının ve teslimiyetçi politikaların sonu görülmüştür. Müjdeler olsun, AKP ile yaşadığımız kara dönem sona erecektir" 

Türkiye'nin, pazar günü yeni bir istikamete doğru yol alacağını, Türk insanının umutla geleceğe "merhaba" diyeceğini belirten Bahçeli, 7 Haziran'ın AK Parti'den kurtuluş günü olacağını ileri sürdü.

Seçimlerde MHP'ye destek isteyen Bahçeli, şunları kaydetti:

"Erdoğan ve Davutoğlu, saltanatının bittiğinin farkındadır. Gerginlikleri, asabiyetleri, telaşları boşuna değildir. Denetimlerini yitirmişlerdir. İkisinde de panik hali gözlemlenmektedir. İftira ve fesada sığınmak durumunda kalmışlardır. Davutoğlu, kendini ve milletimizi kandırmaya teşebbüs ederek sanal bir başarışla avunma çabasındadır. Yandaşlarının 'Serok, mele, yiğit, yiğido' sloganlarında teselli aramaktadır. Her gittiği yerde 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sözleriyle de avunmaktadır."

Başbakan Davutoğlu'na seslenen Bahçeli, şözlerini şöyle sürdürdü:

"Sizinle gurur duyan Türkiye hangisidir? Cevap verin. Milyar dolarlarına yeni servetler katanların Türkiye'si mi ? Dalında çürüyen portakalın ardından artan borçları yüzünden ağlayan çiftçinin Türkiye'si mi ? 700 bin liralık kol saati takanların Türkiye'si mi ? Bir lokma ekmek için kapı kapı gezerek iş arayanların Türkiye'si mi? Hangisi? Davutoğlu seninle ve AKP ile gurur duyan Türkiye hangisidir. Hırsızların, polis ve savcı kovaladığı Türkiye mi? Gaziantep'in alın terini çalarak ayakkabı kutularına saklayan soyguncuların Türkiye'si mi? 1 milyar 370 milyon liraya kaçak ve karanlık saray yaptıran haramzadelerin Türkiye'si mi? Evet Davutoğlu, aslında seninle gurur duyanlar vardır. Bunlar Erdoğan ile de iftihar etmektedir. İkiniz de bunlara az umut vermediniz, az teslim olmadınız. Kıbrıslı Rumlar size hayrandır ve sizinle gurur duymaktadır. Hele Iraklı aşiret reisleri için bulunmaz bir fırsatsınız. Onlar sizinle gurur duymaktadır."

Bahçeli, halkın AK Parti'yi cezalandıracağı saatin gelip çattığını savundu. MHP'ye verilecek destekle yaşanılan sıkıntıların son bulacağını, millete reva görülen haksız muamelelerin hesabının tek tek sorulacağını anlatan Bahçeli, "AKP tahrip ettiği enkazın altında kalarak silinip gidecektir. AKP'nin gidişi, Türkiye'mizin yükselişi, milletimizin kurtuluşu, dostlarımızın sevinci, iş birlikçilerin üzüntüsü ve milliyetçilerin güçlü, onurlu iktidarı olacaktır" diye konuştu. 

- "Sığınmacı meselesi çözülmelidir"

Bahçeli, Gaziantep'teki Suriyeli sığınmacı sayısının resmi verilere göre 200 bini aştığını ancak gerçekte ise 500 bini bulduğunu aktardı.

Sığınmacı sorununun, AK Parti'nin iflas etmiş dış politikasının eseri olduğunu ileri süren Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan sarayda yaşamasını biliyor, haram paralarla keyif sürüyor ama Gazianteplinin sorunlarını görmüyor, kaçan huzurunu anlamıyor. Kendisi ensar olmaktan söz ediyor, peki Gaziantepli kardeşlerimin esnarı kim olacaktır? Erdoğan, Gaziantep'i mahvetmiş, bölgesel heveslerinin kurbanı etmiştir. Ekmek bu ilimizde küçülmektedir. Ülkelerinden kaçıp gelenler, Gazianteplilerin sofralarından pay istemektedir. Sosyal ve ekonomik belirsizlik Gaziantep'i tehdit etmektedir. Elbette kimseye 'Niye geldin' demiyoruz, elbette Türk milletinin hoşgörülü yardımsever özelliklerini göstermeliyiz ancak planlanan sınır kat ve kat aşılmıştır. Artık sosyal barışımıza, milli birliğimize zarar verecek kadar yoğun sığınmacıyı Türkiye nereye kadar besleyecektir? Suriyelilere harcanan 5 milyar dolara yakın servet Gaziantep'e verilseydi kötü mü olurdu? Sığınmacı meselesi çözülmelidir. Bu kara delik, istikrarsızlık konusu, insani ve vicdanı temelde çözülmelidir. Milliyetçi Hareket Partisi gereğini yapacaktır."

- "Daha neyi satacaksınız"

Gaziantep'in tarımda da önemli bir merkez olduğunu ancak artık şimdi kendi ihtiyacını karşılayamaz hale geldiğini iddia eden Bahçeli, bölgedeki sorunlar ve sınırdaki olaylar nedeniyle kent ihracatında da önemli düşüşlerin yaşandığını anlattı.

Başbakan Davutoğlu'nun "2. yarı başlıyor" diyerek çağrıda bulunduğunu anımsatan Bahçeli, "Bu yıkımın sorumlusu AKP iktidarıdır ancak müflis Davutoğlu'na bakarsanız, şikayetçi olmak için bir neden yoktur, ona bakarsanız işler gayet yolundadır, Türkiye gelişmiştir, halkımız zenginleşmiş, halkımız mutlu ve huzurludur. Başbakan, bölünmenin ve rezilliğin ikinci yarısına davet ederek yarım bıraktığı işleri tamamlamaya çağırmaktadır. Başbakana sesleniyorum, hangi emelleriniz yarım kaldı, hangi emelleriniz gerçekleşmedi, pazarlayacağınız daha neler var, azarlayacağınız, paylayacağınız veya hakaret edeceğiniz daha kimler var, daha ne kaldı, daha neyi satacaksınız?"

Bahçeli, halka sandığa gitmeleri ve seçim güvenliğini elden bırakmamaları konusunda çağrıda bulundu. 

Partisinin, yapılanların hesabını sormak üzere tek başına iktidara geldiğini savunan Bahçeli, "Buradan tüm vatandaşlarıma sesleniyorum, hangi partiye gönül verirseniz verin, sesime kulak verin. MHP'nin iktidarı, Türk milletinin iktidarı olacaktır. MHP'nin iktidarı, yoksulun, işçinin, sanayicinin, garibanın iktidarı olacaktır. MHP'nin iktidarında namuslular, namussuzlara boyun eğmeyecektir. Bizim gönlümüzde herkese yer vardır. Bu topraklara 'vatanım' diyen, bu insanlara 'milletim' diyen, 'bu bayrak ve ülke benim' diyen herkese kapımız açıktır. Doğulusu, batılısı, kuzeylisi, güneylisi, Alevisi, Sünnisi herkesi kucaklamaya hazırız" diye konuştu. 

 Bahçeli'ye mitingin ardından yemeni hediye edildi.