Nizip'ten kısa kısa

Nizip'ten kısa kısa
Nizip'ten kısa kısa
- Seminer ve konferanslar verildi, Adana'daki fuarda stant açıldı

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'in Nizip ilçesinde "ebeveyn ergen ilişkileri ve ders çalışma yöntemleri'' konulu seminer verildi.

Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından okulun konferans salonunda düzenlenen seminere katılan Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erhan Tunç, ergenlik döneminde ebeveynlerin çocuklarıyla doğru iletişim kurmalarının taşıdığı öneme işaret etti.

Bu dönemde çocuklarda fizyolojik ve psikolojik değişiklikler olduğunu anlatan Tunç, bu değişikliklerle başa çıkabilmeyi kolaylaştırmak için organize edilen bu eğitimin önemine dikkati çekti.

- Konferans düzenlendi

Gaziantep Üniversitesi Nizip Eğitim Fakültesince "ilaç bitkileri" adlı konferans düzenlendi.

Fakültenin toplantı salonunda tertiplenen konferansa konuşmacı olarak katılan Kilis 7 Aralık Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazım Şekeroğlu, ilaç bitkileri ve bitkisel ürünlerin önemi hakkında sunum yaptı.

Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan tarafından Şekeroğlu'na plaket verildi.

- Adana'daki fuarda stant açıldı

Nizip Ticaret Borsası ve Ticaret Odası tarafından Çukurova Gıda-Tek ve Adana Ambalaj Fuarı'nda stant açıldı.

Nizip Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Sarı, yaptığı yazılı açıklamada, Nizip Ticaret Borsası ve Ticaret Odası üyelerine destek vermek amacıyla açtıkları stantta antep fıstığı, zeytin, bulgur, sabun ve baharat çeşitlerini sergilediklerini belirterek, "Stantlarda üyelerimizin ürünlerini sergileyerek ticari ilişkilerinin gelişmesine imkan sağlandı. 3 gün boyunca açık kalacak fuara, yurt içi ve dışından 30 bin ziyaretçi katılacak" ifadelerini kullandı.