Nizip'ten kısa kısa

Nizip'ten kısa kısa
Nizip'ten kısa kısa
- Nizip Devlet Hastanesi başhekimliğine atanan Ümit Görgülü göreve başladı.

GAZİANTEP (AA) - Nizip Devlet Hastanesi başhekimliğine atanan Ümit Görgülü göreve başladı.

Görgülü, yaptığı yazılı açıklamada, 2009 yılında Meram Tıp Fakültesi'nden mezun olduğunu ve 2009-2010 yılları arasında memleketi Konya Kulu'da pratisyen hekimlik yaptığını belirtti.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından hastane yöneticisi olarak Nizip Devlet Hastanesi'ne atandığını anımsatan Görgülü, ''2010 yılında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Nöroloji ihtisasına başladım ve 2014 yılında mezun oldum. Bir yıl da Nizip Devlet Hastanesi'nde Nöroloji uzmanı olarak halkımıza hizmet verdim. Şu an ise Nizip Devlet Hastanesi'ne yönetici olarak atanmış durumdayım. Öncelikli hedefimiz Nizip halkına ve çevreyle ve ilçelerden gelen hastalarımızın yanında ilçemizde bulunan sığınmacı misafirlerimize hak ettikleri kaliteli hizmeti verebilmek ve bunu da en iyi şekilde başarmaktır'' ifadelerini kullandı. 

- "Polis Para İstemez"

Nizip'te Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri ''Sakın İnanma Polis Para İstemez'' projesi kapsamında vatandaşları telefon dolandırıcılarına karşı uyardı. 

İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri polisler, bazı bankaların ATM'lerinde işlem yapan vatandaşları bilgilendirerek, kendisini polis, hakim ve savcı diye tanıtarak kendi hesaplarına para yatırmalarını isteyen kişilere itibar edilmemesini istedi.

Polisler, bu tür olayların önüne geçmek ve vatandaşı bilgilendirmek için konunun önemini anlatan broşür dağıttı.

Vatandaşların bu tür dolandırıcılık olayına karşı duyarlı olmasını isteyen polisler, gerek kapıya gelerek gerek telefonla arayarak kendisini asker ve polis gibi tanıtan şahıslardan mutlaka kimlik sormaları gerektiğini hatırlattı.

- SYDV Mütevelli heyeti temsilcileri 

Nizip Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) mütevelli heyeti üye seçimi yapıldı.

Nizip Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşen seçime mahalle muhtarları katıldı.

Seçimde aday olan Altındağ Mahallesi Muhtarı Abdullah Yıldız ve Samanlı Mahallesi Muhtarı Ali Ağcan, seçime katılan tüm muhtarların oyunu alarak 2016 faaliyet yılı içinde mütevelli heyetine temsilci olarak seçildi. 

Divan başkanı Hasan Naim, mütevelli heyetine seçilen köy ve mahalle temsilcilerine başarılar diledi.