Nurdağ Belediyesi'nden Eğitime Destek programı

Nurdağ Belediyesi'nden Eğitime Destek programı
Nurdağ Belediyesi'nden Eğitime Destek programı
GAZİANTEP (AA) - Nurdağı Belediyesi ''Eğitime Destek Programı'' kapsamında ''Başarı Motivasyonu Program Desteği'' uygulamalı kitap etkinliği...

GAZİANTEP (AA) - Nurdağı Belediyesi ''Eğitime Destek Programı'' kapsamında ''Başarı Motivasyonu Program Desteği'' uygulamalı kitap etkinliği düzenledi.

Nurdağı Belediyesi Kullar Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlikte uzman psikolog Dr. Zafer Akıncı, öğrenci ve ailelere stres ve sınav kaygısı, dikkat dağınıklığı, başarılı olmanın yolları, ailelerin çocuklara yaklaşımı gibi konuları anlattı.

Çocukların kendilerini değerli hissettikleri ortamların başarabildikleri ortamlar olduğunu belirten Akıncı, "Bir kişinin bir şey yapabilmesi için kendini değerli hissetmesi lazım. Bunun da tek yolu, anladığını bilmesi lazım çocuğun. Çocuklar çoğunlukla dersleri anlamıyor. Bunun nedeni de, nörolojik boyuttur. İnsanın beynidir" dedi.

Program sonunda, Akıncı'nın kitapları katılımcılara dağıtıldı.

Konferansa Kaymakam Seyfullah Ordueri, Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.