Öğrencilere "Atık Yönetimi ve Çevre" semineri verildi

Öğrencilere "Atık Yönetimi ve Çevre" semineri verildi
Öğrencilere "Atık Yönetimi ve Çevre" semineri verildi
GAZİANTEP (AA) - Şehitkamil Belediyesi tarafından Karacaoğlan İlköğretim Okulu öğrencilerine "Atık Yönetimi ve Çevre" eğitim semineri...

GAZİANTEP (AA) - Şehitkamil Belediyesi tarafından Karacaoğlan İlköğretim Okulu öğrencilerine "Atık Yönetimi ve Çevre" eğitim semineri verildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Karacaoğlan İlköğretim Okulu'nda düzenlenen seminerde, Şehitkamil Belediyesi'nde görevli Çevre Yüksek Mühendisi Sadık İsmail Tekiner ve Çevre Mühendisi Esra Düzenli, öğrencilere çevre duyarlılığı hakkında bilgiler verdi. 

Program sonunda çocuklara kalem, silgi ve cetvelden oluşan kırtasiye malzemesi dağıtıldı. 

Seminer sayesinde geri dönüşüm kapsamında kurulan "MÖP" projesi hakkında eğitici bilgiler aldıklarını ifade eden öğrenciler, "Plastik, cam, karton, kağıt gibi materyallerin geri dönüşüme kazandırılması konusunda bilgi sahibi olduk. Bundan sonra bizlerde çevremizi temiz tutarak, çöplerimizi ve möplerimizi ayıracağız. Bunun yanı sıra kullandığımız atık pilleri de çöplere veya yerlere atmayıp onları da atık pil toplama kutularına atacağız" ifadelerini kullandı.