"Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye" buluşması

"Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye" buluşması
"Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye" buluşması
- AK Parti Genel Sekreteri Gül: - "Eskiden vatandaşlarını Kürt-Türk diye cetvelle ayıran bir anlayış vardı ama şimdi Kürt veya Türk olsun herkesi Yaradan'dan ötürü seven bir siyasi anlayış var. Bundan rahatsız oluyorlar" - "Devrim otomobilinin tanıtımını hatırlayın, benzin koymayarak milli otomobil hedefini 40-50 yıl ertelediler ama Erbakan'nın hayalini, Erdoğan ve Davutoğlu tamamlayacak" - "İnşallah paralel yapısı, merkez medyası elele verse de 1 Kasım'da istikrarı sürdürecek bir sonucu alacağız"

GAZİANTEP (AA) - AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, "Eskiden vatandaşlarını Kürt-Türk diye cetvelle ayıran bir anlayış vardı ama şimdi Kürt veya Türk olsun herkesi Yaradan'dan ötürü seven bir siyasi anlayış var. Bundan rahatsız oluyorlar" dedi.

Gül, Memur-Sen tarafından Gaziantep'teki bir otelde düzenlenen "Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye " buluşmasında yaptığı konuşmada, bu sene toplu sözleşmenin çok verimli geçtiğini söyledi.

Türkiye'de seçime giderken 7 Haziran'da olduğu gibi karanlık ellerin devreye girdiğini ifade eden Gül, "7 Haziranda Diyarbakır'da oynanan oyun, seçime 3 hafta kala bu kez de Ankara 'da oynanıyor. Bu saldırılarda ölen vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. İstikrarı istemeyenler terörü hortlatmıştır" dedi.

IMF'ye borç verecek hale gelen Türkiye'yi istemeyenlerin bulunduğunu dile getiren Gül, "Bu kadrodan rahatsız oluyorlar. İşçinin, memurun hayat standardının artmasından, başörtüsüyle öğretmenlik yapan öğretmenlerimizden rahatsız oluyorlar. Eskiden vatandaşlarını Kürt-Türk diye cetvelle ayıran bir anlayış vardı ama şimdi Kürt veya Türk olsun herkesi Yaradan'dan ötürü seven bir siyasi anlayış var. Bundan rahatsız oluyorlar. Çünkü AK Parti iktidarıyla beraber herkes 1. sınıf ve eşit vatandaş olmuştur, artık paradigma değişmiştir" diye konuştu. 

- "Biz bu filmleri çok gördük"

Milli otomobille ilgili eleştirilere de değinen Gül, "Malumunuz geçtiğimiz günlerde milli otomobil görücüye çıktı. Bazı kesimler 'milli Cadillac' diye alay ediyorlar. Biz bu filmleri çok gördük. Devrim otomobilini hatırlayın. Devrim otomobiliyle bu adımların ilki atılmıştı. Devrim otomobilinin tanıtımını hatırlayın, benzin koymayarak milli otomobil hedefini 40-50 yıl ertelediler ama Erbakan'nın hayalini, Erdoğan ve Davutoğlu tamamlayacak. Allah'ın izniyle en kısa zamanda yerli otomobilimiz yollarımızda olacak. Sadece otomobil de yetmez uçağımız falan da olacak" ifadelerini kullandı. 

KKTC'ye Su Temin Projesi Geçitköy Barajı'nın açıldığını anımsatan Gül, Kıbrıs'ın 50 yıllık sorununu çözen çalışma sonrasında Kıbrıs'ta 5 kişinin çıkıp yürüyüş yaptığını, bunu da merkez medyanın çok büyük bir olay gibi göstermeye çalıştığını belirterek, "Kim ne derse desin, bizim için milletin ve Allah'ın rızası en önemli. Şundan emin olalım: İnşallah paralel yapısı, merkez medyası elele verse de 1 Kasım'da istikrarı sürdürecek bir sonucu alacağız" dedi.

 Gül, terör örgütünün çocukları zehirlemeye yönelik faaliyetlerde bulunmasına rağmen cesurca görevlerini yerine getirmeye çalışan öğretmenlerin, yeni neslin terörden uzaklaşması için eğitim fidanlarını daha güçlü şekilde yeşerttiğini kaydetti.

- Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da AK Parti'nin yeni dönemde de iktidarda olması gerektiğine işaret ederek, AK Parti'nin işçilerin yaşamını kolaylaştırmak için önemli çalışmalara imza attığını söyledi.

Geçmişteki sendikacılık anlayışını, devlet, işçi ve memuru bir araya getirerek hep birlikte kalkınma felsefesiyle değiştirdiklerini belirten Yalçın, bu bilinçle sendikacılık anlayışlarını sürdüreceklerini kaydetti.