Potada maçın ardından

Potada maçın ardından
Potada maçın ardından
- Royal Halı Gaziantep Başantrenörü Zdovc: - "Yürekten, kalpten oynadık" - İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Erdoğan: - "Çok basit hatalar yaptık"

GAZİANTEP (AA) - Royal Halı Gaziantep Başantrenörü Jurij Zdovc, Spor Toto Basketbol Ligi'nde 71-65 galip tamamladıkları İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçındaki oyunlarına övgüde bulundu.

Zdovc, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, zorlu geçen maçı kazandıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Bizim için çok zor maçtı. Sakatlık problemlerimiz vardı. Çok akıllıca mücadele etmesek de yürekten, kalpten oynadık. Sonunda da maçı kazanmayı hak ettik. Bu ligdeki her galibiyetin çok önemi var. Bu yüzden çok mutluyum" diye konuştu.

Ev sahibi ekip oyuncusu Erden Eryüz de verdikleri iyi mücadele sonucunda maçı kazandıklarını ifade etti.

 

- İstanbul Büyükşehir Belediyespor cephesi

 

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, maçı kazanma fırsatları bulunduğunu ancak basit hatalarla bu şansı kullanamadıklarını aktardı.

Göreve yeni başladığını hatırlatan Erdoğan, şunları söyledi:

"Üç yıldır aynı sistemle oynayan bir takıma karşı 10 günde toparlanmak kolay değil. Bugün kötü basketbol oynayarak da olsa maçı kazanma noktasına geldik. Çok basit, aceleci ve takım olgusundan uzak bir hatalar zinciri arka arkaya gelince, böylesine sistemi oturmuş bir takıma karşı kazanmak kolay olmuyor. Maçın kırılma anlarında, özellikle son 3 dakikada çok basit hatalar yaptık. Bu da biraz özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor. Bunun üstünde çalışacağız."

İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu oyuncu Klobucar ise özellikle ilk yarıda çok kötü bir performans ortaya koyduklarını kaydederek, "İkinci yarı toparlandık. Ancak hücumda yaptığımız kötü seçimler, maçın sonucunu tayin etti" ifadelerini kullandı.