Safari Park'taki deve kuşları ıslatılarak serinletiliyor

Safari Park'taki deve kuşları ıslatılarak serinletiliyor
Safari Park'taki deve kuşları ıslatılarak serinletiliyor
- Park sorumlusu Can: - "Deve kuşları suyu çok seven ancak yardım olmadan serinleyemeyen hayvanlar. Öğle saatlerinde hortum yardımıyla ıslattığımız kuşlar bu işlemden büyük keyif alıyor"

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Safari Park'taki deve kuşları 35 dereceye ulaşan sıcaklarda görevlilerin yardımıyla ıslatılarak serinletiliyor.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi içerisindeki 25 türden yaklaşık 250 hayvanın doğal ortamda serbestçe dolaştığı Türkiye 'nin ilk safari parkı, ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor. Hayvanlar , bulundukları doğal ortamda zaman zaman sıcak havadan etkileniyor. Safari parkta bulunan deve kuşları da sıcaklardan en çok etkilenen türler arasında yer alıyor. 

Park sorumlusu Remzi Can, AA muhabirine yaptığı açıklamada, günde ortalama 2 kez ıslatılarak serinlemeleri sağlanan deve kuşlarının suyu çok sevdiğini söyledi. 

Bazı hayvanların kendileri için oluşturulan havuzlarda serinlediğini anlatan Can, "Yardım almadan serinleyemeyen türler de var. Deve kuşları da suyu çok seven ancak yardım olmadan serinleyemeyen hayvanlar. Özellikle öğlen saatlerinde hortum yardımıyla ıslattığımız kuşlar bu işlemden büyük keyif alıyor" diye konuştu.