Şahinbey Belediyesinden hijyen eğitimi

Şahinbey Belediyesinden hijyen eğitimi
Şahinbey Belediyesinden hijyen eğitimi
- Eğitime ilçede faaliyet gösteren fırıncılar, pide, yufka ve simit üreticileri katıldı

GAZİANTEP (AA) - Şahinbey Belediyesince ilçe genelindeki fırıncılara, pide, yufka ve simit üretenlere hijyen eğitimi verildi.

Şahinbey Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, seminer, vatandaşların sağlığını korumak amacıyla tertiplendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün de destek verdiği eğitim, Şahinbey Belediyesinin konferans salonunda organize edildi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, seminerin esnaflar için çok faydalı olacağını belirtti.

İşletmecilere temizlik ve hijyen noktasında dikkat edilmesi gereken hususların anlatıldığını kaydeden Tahmazoğlu, iş yerlerinin fiziki yapısı hakkında bilgi verildiğine dikkat çekerek, "İnşallah bu eğitimlerle hijyen kurallarına daha çok dikkat edilecek. Ekmek kalitesinin arttırılması ve fiyatların dengelenmesi için birlikte hareket edilecek. Bu eğitimlere devam ederek Gaziantep halkına çok daha temiz, kaliteli ekmek yedireceğiz. Eğitime ilgi gösteren katılımcılara çok teşekkür ederim. Bu işlerine verdikleri önemi gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Pideciler Simitçiler ve Yufkacılar Odası Başkanı Abdullah Sarı da eğitimden duyduğu memnuniyeti belirterek, "Eğitimler devam edecek. Vatandaşlara kaliteli ekmek sunmak için elimizden geleni yapıyordu ama bu etkinlikler sonunda çok daha başarılı yerlere geleceğimize inanıyorum" açıklamasında bulundu.