Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar:

Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar:
Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar:
- "Bizler zalimin zulmünden kaçarak, bize sığınan insanlara kucak açtık, yardım ettik ve etmeye de devam edeceğiz"

GAZİANTEP (AA) - Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, "Bizler zalimin zulmünden kaçarak, bize sığınan insanlara kucak açtık, yardım ettik ve etmeye de devam edeceğiz" dedi. 

Akar, Nizip Kızılay Kan Alma Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Türk Kızılay'ına yapılan bağışlardan memnuniyet duyduğunu belirterek, Türk Kızılayı'nın bağışçılardan aldığı güçle darda ve zorda olan insanların yardımına koşan bir kuruluş olduğunu vurguladı.

 Akar, "Türk Kızılayı Suriye'den Türkiye'ye sığınan insanlara ilk gün nasıl yardım etmeye başladıysa, bugün de aynı şevkle yardımlarına devam ediyor. Bizler zalimin zulmünden kaçarak, bize sığınan insanlara kucak açtık, yardım ettik ve etmeye de devam edeceğiz" diye konuştu.

Nizip ilçesindeki tören sonrasında Hatay'a geçeceklerini ve orada bulunan sığınmacılara yönelik yardımlarla ilgili yerinde çalışma yapacaklarını aktaran Akar, şunları söyledi:

"Orada bir başka devletin başka siyasi emelleriyle katledilen kardeşlerimize yapacağımız yardımlarıyla alakalı çalışmalar yapacağız. Türk Kızılayı her zaman, her yerde ve savaşın kızgın anında dahi mazlumun yanında olma tavrını sürdürecek. Bu kapsamda da yardımlarımızı en iyi ve en hızlı bir şekilde sürdüreceğiz."  

Akar'ın konuşmasının ardından, merkezin yapımına katkı sağlayan iş adamı Beşir Özyurt'a plaket takdim edildi.