UNDP Mukim Temsilci Yardımcısı Dimovska GSO'yu ziyaret etti

UNDP Mukim Temsilci Yardımcısı Dimovska GSO'yu ziyaret etti
UNDP Mukim Temsilci Yardımcısı Dimovska GSO'yu ziyaret etti
GAZİANTEP (AA) ) - Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Mukim Temsilci Yardımcısı Matilda Dimovska, Gaziantep Sanayi Odası'nı (GSO) ziyaret...

GAZİANTEP (AA) ) - Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Mukim Temsilci Yardımcısı Matilda Dimovska, Gaziantep Sanayi Odası'nı (GSO) ziyaret etti.

GSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu ile bir araya gelen Dimovska, Suriye krizinin bölgeye olan etkileri ve çözüm önerileri, geliştirilebilecek işbirliği alanları ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

UNDP tarafından, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve GSO ortaklığıyla "GAP Bölgesi'nde Suriye Krizinin Etkilerinin Azaltılması Projesi"ni yürüttüklerini anımsatan Dimovska, hem bölgedeki Türk vatandaşlarının hem burada yaşayan Suriyeli mültecilerin hayatlarını idame ettirebilmeleri için üretim faaliyetlerine dahil edilmesi gerektiğini ifade etti. 

Konukoğlu da Suriyeli mültecilerin en fazla yaşadığı şehirlerin başında Hatay, Şanlıurfa, Gaziantep ve Kilis'in geldiğini belirterek, mültecilere verilecek mesleki eğitim sayesinde, mültecilerin becerilerinin geliştirilebileceğini, böylece ülkelerine döndükleri zaman da bir meslek sahibi olabileceklerini kaydetti.

Konukoğlu, ziyaretin ardından Dimovska'ya yöresel bakır işlemeli kahve seti hediye etti.