Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek:

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek:
Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek:
- "Vatan Partisi ile Amerika başa çıkamadı. Kasetlerle yönetilen CHP yöneticileri mi Vatan Partisi ile baş edecek"

GAZİANTEP (AA) - Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP yöneticilerini eleştirerek, "Vatan Partisi ile Amerika başa çıkamadı. Kasetlerle yönetilen CHP yöneticileri mi Vatan Partisi ile baş edecek. Hodri meydan diyoruz" dedi.

Perinçek,  partisince Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Türk milletinin ABD'nin yeni bir oyunuyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

ABD'nin Türkiye 'yi nasıl elinde tutacağının telaşına kapıldığını öne süren Perinçek, "Kemal Derviş, Amerika'nın yeni hükümet projesini ilan etti. AKP -CHP hükümeti kuracaklarmış. Amerika'nın yeni hükümet tasarımı bu. Kucaklarında da PKK var, Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan var. Bu tertibi biz devireceğiz" diye konuştu.

CHP ve HDP'ye verilen oyların Türkiye'nin bölünmesine verileceğini ileri süren Perinçek, bu planı bozacak oluşumun da Vatan Partisi olduğunu savundu.

Ekonomide de yıkıma gidildiğini iddia eden Perinçek, şöyle konuştu:

"Vatan Partisi'nin üretim ekonomisinden korkuyorlar. Kemal Derviş'i yeniden sahneye zıplattılar. Kemal Derviş sahneye çıktı mı 'şeytan' geldi demektir. Şeytan yeniden okyanusun ötesinden yollandı. Sütü bile Avrupa'dan getirecekler. Seni Türkiye'de tezgahsız, dükkansız, mülksüz, fabrikasız bırakacaklar. Hepsinin sahibi Amerikalı, Avrupalı olacak."

Vatan Partisi'nin yükselişinden rahatsız olan CHP'li bazı yöneticilerin kendileri hakkında dosya hazırladığını savunan Perinçek, şöyle devam etti:

"CHP tabanına sesleniyorum. Genel Başkanınızı kurultayda değil, Fetullah Gülen'in, Amerika'nın çıkarttığı kasetlerle seçtiniz. Kasetle yönetilen parti. Ya sizin bir kasetlik canınız var. Buradan meydan okuyorum; 30 değil, milyon tane dosya hazırlasınlar Vatan Partisi'ne ne çıkar. Vatan Partisi ile Amerika başa çıkamadı. Kasetlerle yönetilen CHP yöneticileri mi Vatan Partisi ile baş edecek. Hodri meydan diyoruz."

Suriye, İran ve Mısır'a yaptıkları ziyaretlerle Ortadoğu'daki sorunların çözümüne yönelik adım attıklarını anlatan Perinçek, Türkiye'nin gelecekteki güvenliğini sağlamak için Batı Asya Birliği'ni kuracaklarını vurguladı.

Perinçek'in konuşmasının ardından milletvekili adayları tanıtıldı.