Zabıta ekipleri engellilerin yaşamını kolaylaştırıyor

Zabıta ekipleri engellilerin yaşamını kolaylaştırıyor
Zabıta ekipleri engellilerin yaşamını kolaylaştırıyor
GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü ekiplerinin engellilere yönelik çalışmaları sürüyor.Belediyeden yapılan...

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü ekiplerinin engellilere yönelik çalışmaları sürüyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, zabıta ekipleri, engelsiz bir yaşam sürdürmelerini kolaylaştırmak amacıyla engelli park alanlarını denetledi.

Engellilerin geçiş güzergahlarına park eden araçlara yasal işlemler uygulayan ekipler, engelli park alanlarına park eden sürücülere ulaşılarak araçlarını bulunduğu yerden kaldırmalarını istedi. Sürücüsüne ulaşılamayan araçlar ise yasal işlemler uygulanarak otoparklara çekildi.

Şehir genelinde faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarına yönelik denetimlerde de ekipler, araç içerisinde sigara içen, koltukları yırtık, kirli döşemeyle faaliyette bulunan, gereksiz klakson çalan, susturucusu olmayan ya da egzoz ile gürültü çıkararak çevreye ve vatandaşlara rahatsızlık veren şoförleri de denetlendi.