Zayıflamak isterken iş kadını oldular

Zayıflamak isterken iş kadını oldular
Zayıflamak isterken iş kadını oldular
- Gaziantep'te zayıflamak isteyen iki kadın, KOSGEB'den aldıkları hibe desteğiyle zayıflamak isteyenlere çok yönlü hizmet sunan bir işletme açarak ticarete atıldı - İşletmelerinde diyet yemekleri yaparak evlere servis imkanı sağlayan girişimci kadınlar, diyet koçluğu, diyetisyen takibi, hızlı kilo verme, detoks, yoga ve pilates gibi hizmetler de veriyor

GAZİANTEP (AA) - ORHAN ÇİÇEK/RIDVAN KORKULUTAŞ - Gaziantep'te zayıflamak isteyen gelin-görümce, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) aldıkları destekle, zayıflamak isteyenlere çok yönlü hizmetler sunan işletme açtı.

İş yerinin ortaklarından Pınar Ayşe Karaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, görümcesi Pınar Erdem ile zayıflamak istediklerini ve bu konuda araştırma yaparken karşılaştıkları bazı yöntemleri, Gaziantep'te uygulama fikrinin geliştiğini söyledi.

İş yerini açmayı kararlaştırdıktan sonra geri ödemesiz hibe için KOSGEB'e başvurduklarını anlatan Karaoğlu, kredinin onaylanması üzerine içerisinde diyet koçluğu, diyetisyen takibi, hızlı kilo verme, adrese teslim diyet menü, detoks, yoga ve pilates gibi hizmetleri de verdikleri iş yerini açtıklarını belirtti.

Bir anda 15-20 kişiye diyet yemekleri yapmaya başladıklarını anlatan Karaoğlu, "KOSGEB'in desteğiyle bu işi gayet güzel bir şekilde devam ettiriyoruz. Diyet yemeklerimizde hepimizin evde kullandığı malzemelerin haricinde glutensiz ürünleri daha fazla kullanıyoruz" dedi.

- Raporlar doğrultusunda müşteriye özel yemek

Pınar Erdem de yemeklerin diyetisyen raporları doğrultusunda müşteriye özel hazırlandığını ifade etti.

Diyetisyenlerin yazdığı menüyü kendi mutfaklarında hazırlayıp kuryeyle müşteriye ulaştırdıklarını belirten Erdem, "Müşterilerimizle sürekli irtibat halindeyiz. Her gün tartı fotoğraflarını istiyoruz. Yedikleri ne kadar etkilemiş, ne kadar kilo vermişler takip ediyoruz. Ayrıca yürüyüş yaptırıyoruz. Yürüyüş sırasında da sohbetlerimiz oluyor. Aylık, 3 aylık, 15 günlük ve 5 günlük paketlerimiz var. Şu ana kadar gelen sonuçlar çok memnun edici. Zaten bir kere gelen bırakamıyor" diye konuştu.

Bol yağlı ve salçalı yemeklerin tercih edildiği Gaziantep'te özellikle erkek hastaların diyetlere uymada zorluk yaşadığını anlatan Erdem, kadınların daha disiplinli olduklarını aktardı.

Fazla kilolar verilecekse bazı şeylere dikkat edilmesi gerektiğine dikkati çeken Erdem, "Hastalarımız her zaman böyle beslenecek değiller. Belli bir sürede ve belli bir kilonun altına düştükten sonra zaten yavaş yavaş salçanın ve yağın dozajı artmaya başlıyor. Kiloyu oturttuktan sonra da normal bir şekilde beslenmeye başlıyorlar, porsiyonlarını ayarlıyorlar" ifadelerini kullandı.

Beş günlük paketin 450 liradan başladığını aktaran Erdem, 15 günlük için bin 150, bir aylık paket için ise 2 bin 150 lira fiyat belirlediklerini kaydetti.

- Kadınlara destekte "pozitif ayrımcılık"

KOSGEB Gaziantep İl Müdürü Sadık Gözek, işletmelere 6 farklı destek verdiklerini söyledi.

En fazla kullanılan destek programının Girişimcilik-Destek Programı olduğunu ifade eden Gözek, "Gaziantep'te 6 binden fazla girişimci adayına uygulamalı girişimcilik eğitimi verdik. Şu anda ilimizde 500 civarında girişimcimiz kendi işini kurarak KOSGEB desteğinden faydalandı. Biz sadece imalat sanayisini desteklemiyoruz farklı sektörleri de destekliyoruz. Pa'spoint de bunlardan birisi. Pa'spoint, kişiye özel yemek hizmeti ve diyet koçluğu yapması nedeniyle farklı bir iş yeri oldu. İki kadın girişimcimize de başarılı iş hayatı diliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Girişimcilere geri ödemesiz 30 bin, geri ödemeli faizsiz 70 bin liraya kadar destek verdiklerini belirten Gözek, pozitif ayrımcılık yaptıkları kadın girişimcileri yüzde 90 oranında desteklediklerini kaydetti.