6 Game of Thrones Hanedanının Müthiş Tasarlanmış Milli Takım Formaları!

6 Game of Thrones Hanedanının Müthiş Tasarlanmış Milli Takım Formaları!
6 Game of Thrones Hanedanının Müthiş Tasarlanmış Milli Takım Formaları!
Sadece formaları koymakla yetinmedik, kendimizce kadro da çıkarttık, acaba kapışsalar kim kazanırdı diye düşündük? Night's Watch kadrosu çok güçlü, şimdiden söyleyelim...
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

I Want To Work For Nike adlı Tumblr blogundan, ve şuradaki behance linkinden bulabileceğiniz İspanyol tasarımcı Nerea Palacios'un aklına hepimizin aşağı yukarı Game of Thrones bittikten hemen sonra başlayan Dünya Kupasını izlerken gelen o müthiş fikir gelmiş: Ya Westeros'ta böyle bir kupa düzenlenseydi? Palacios harika tasarım kabiliyetlerini almış, Game of Thrones'un 5 hanedanı ve bir adet de Night's Watch'a gerçekten süpersonik forma tasarımları yapmış. Biz kelimenin tam anlamıyla formalara bayıldık, kendimizce kadrolar nasıl olurdu diye de düşünüp, bir iki kalem oynatmadan edemedik.

 

1. House Bolton

Pembe normalde futbol sahalarında gördüğümüz bir renk değil, ama Bolton hanedanının amblemini çağrıştırdığı için insanın yüreğinde korku uyandıracağı da kesin. Bizce Roose Bolton bu takımın teknik direktörlüğünü yapar, orta sahaya da Pepe, de Jong gibi çirkef bir futbol oynayacağı kesin olan oğlu Ramsay'yi koyar. Çok can yakar Ramsay Snow orta sahada çok...

 

2. House Lannister

Biraz sarı tonlarının da yer bulmasını beklerdik ama tabii ki Lannister hanedanının resmi renkleri arasında yer almadığından, formada gözükmemesi normal. Tywin'in teknik direktörlüğünde bu takım zirveye oynar. Forvetleri ve yıldız oyuncuları Jaime Lannister, bücür kanat oyuncusu Tyrion ve savunmada Gregor "The Mountain" Clegane. Geçebilene aşk olsun.

 

3. House Martell

Martell hanedanlığının forması bizlere baya Portekiz formasını anımsattı. O yüzden Oberyn'i direkt bir Cristiano Ronaldo edasıyla uç kanada yerleştiriyoruz. Doran'ın teknik direktörlüğü ise bizce muhteşem ötesi olur, tabii evvelinde taraftar kitlesini biraz dizginlemesi lazım. Bir de mümkünse bunları Targaryen takımıyla aynı gruba atmayalım, ne olur ne olmaz.

 

4. House Stark

Her ne kadar yıldız oyuncuları Jon Snow'u Night's Watch takımına kaptırmış olsalar da Stark takımı yeni formasıyla maşallah kışı yeşil sahalara getirmiş. Robb Stark bu takımın 10 numarası olur, kalede Bran, savunmanın bel kemiği Hodor, forvette ise erkek kılığına girip maçlara katılan Arya. Rickon da işte maçta 2-0 öndeyken 80. dakikada oyuna aldığınız ümit vaat eden genç yetenek.

 

5. House Targaryen

House Targaryen'in forması cidden maşallahlık. Muhtemelen Daenerys'in teknik direktörlüğünü yapacağı Targaryen milli takımı tabii eski gücünde olmayacaktır. Adeta bir İsviçre, bir Almanya gibi çoğunlukla göçmen çocuklarından oluşan takımın forveti Daario Naharis olur, orta sahanın Vieira vari dinamosu olarak da Greyworm yorulmadan çalışır. Defans hattında da yaşlanmalarına rağmen kalitelerinden ödün vermeyen iki stoper, Barristan Selmy ve Jorah Mormont'u koyduk mu; toplama da olsa bu kadro zirveye oynar.

 

6. Night's Watch

Night's Watch siyah ve karga desenli formasıyla bizce sahaların korkulan takımı olur. Vahşi oynayacakları çok belli baksanıza. Takımın bitirici forveti Jon Snow, defansın yıkılmaz son kalesi de Grenn; bunlar belli. Kaleye Samwell Tarly geçer. Orta sahada ise işin iyi yapan, ama devamlı takım arkadaşlarıyla kavga eden oyun kurucu konumunda Alliser görünür. Kadroya biraz Wildling takviyesi yapılabilirse, şampiyonluk Night's Watch'ındır.