Agent Carter ikinci sezonda Madame Masque'a karşı

Agent Carter ikinci sezonda Madame Masque'a karşı
Agent Carter ikinci sezonda Madame Masque'a karşı
En sevdiğimiz SHIELD ajanı (üzgünüm Coulson!) bu sezon kapışacak kötüsünü buldu!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Ben zaten görüşlerimi sizlerle uzun uzun paylaşmıştım: Benim Agent Carter ile ilgili büyük hiçbir problemim yok. Dizinin çok güzel, sürükleyici, katmanlı ve zeki bir hikaye anlattığını; bunu çok iyi oyuncularına ve Michele Fazekas ile Tara Butters’ın kafasına borçlu olduğunu, yönetmenlerin de payının devasa olduğunu düşünüyorum.

Yalnız illa ki de bir eleştiri getirmek zorunda olsam –pek çok MCU işi gibi- kötü adamın biraz silik olduğu kanaatimi paylaşırdım muhtemelen. Hipnoz meziyetine sahip Rus psikologlar bir bölüm için iyiler, ama tüm sezonun asıl kötüsü görevi için bence fazla silik kalıyorlar. Üstüne üstlük, hikayenin içerisinde biraz dış kulvarda kaldığı düşüncesine de sahibim.

İşte bu problem, ikinci sezonda harika çözülecek gibi gözüküyor. Tara Butters ve Chris Dingess, geçtiğimiz günlerde SlashFilm’e verdikleri röportajda Agent Carter’ın ikinci sezonuna ana kötü olarak Madame Masque’ın seçildiğini duyurdu. Aslen bir Iron Man karakteri olan Madam Masque, biraz modifiye edilecek.

Görünüşünün farklı olacağı zaten dile getiriliyor, beni cidden enterese eden şey ise meslek olarak Madame Masque’ın bir aktris şekline sokulacağı. Hikaye zaten Los Angeles’da geçtiği için, Masque’ın aktris olmasıyla birlikte kuvvetle muhtemel Matt Fraction ve David Aja’nın fevkalade Hawkeye serisine benzer bir şey anlatılacağı hissi uyandı bende. Zira Hawkeye’ın o kısımları da gerçekten şu Agent Carter’a çok yakışacak noir tutamları içeriyordu. Ama bu olmasa bile, Madame Masque bence harika bir kötü karakter olmuş bu sezon için. Hem enteresan, hem de özgün!


  ETİKETLER:

  Hikaye

  ,

  sezon

  ,

  karakter

  ,

  Enteresan

  ,

  Iron man