Bahtsız adam: Henry Cavill'in kapısına kadar gidip döndüğü 6 önemli başrol

Bahtsız adam: Henry Cavill'in kapısına kadar gidip döndüğü 6 önemli başrol
Bahtsız adam: Henry Cavill'in kapısına kadar gidip döndüğü 6 önemli başrol
Henry Cavill kadar kılpayı kaçırmaların dünyasını yaşayan bir aktör daha var mıdır? Sanmıyoruz!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Biz sadece başarılı örneklerini gördüğümüzden farkında değiliz ama, oyunculuk zor meslek. Bir pozisyon için daima onlarca kişiyle çarpışıyorsunuz ve her kabul edildiğiniz rol için, kariyerinizin başında en az on tane de uygun bulunmadığınız rol oluyor. Üstelik bunların çoğu da şahsi sebepler; yaşınız, saçınız, fiziğiniz, tipiniz... Reddedilmek büyük bir parçası işin. O reddedilmenin bir de uktesi var elbette. Düşünsenize, efsane bir rol var, parmaklarınızın ucunda, ama sizden geri alınıyor...

Bunu en çok yaşayan aktörlerden biri Henry Cavill. Bize inanmıyor musunuz? Buyurun, kronolojik olarak listeledik!

 

Superman

"Nasıl yani, adam zaten Superman?" diyebilirsiniz, haklısınız. Adam şu an Superman. Ama aslında, bu onura takriben on yıl önce de çok yakındı. McG'nin yapımcılığında vuku bulacak olan bir Superman filmi için Henry Cavill ile el sıkışma noktasına gelinmişti; fakat sonra projeye Bryan Singer dahil oldu ve Amerikalı yönetmen Cavill yerine Christopher Reeve'e olan benzerliği dolayısıyla Brandon Routh'u tercih etti. Singer'ın tek derdi Reeve'e benzerlik değildi, aynı zamanda Cavill'in çok da genç olduğunu düşünüyordu ki; bu temayı ileride daha da sık göreceksiniz.

 

34 örnekle kurgusal işlerde sık sık karşımıza çıkan 17 kahraman arketipi

 

Batman

Yaa, evet! Christopher Nolan o sıralarda efsane olacağını blmediği Batman Begins için oyuncu ararken, radarına Henry Cavill de takılmıştı. Olay hiçbir zaman seçme ya da teklif aşamasına gelmedi, ama Henry Cavill'in adı, bir zamanlar Nolan'ın "olası Batman'ler" listesinde yazıyordu. Artı hanesinde ne vardı tahmin edemiyoruz, ama eksi hanesinde yazanları harfiyen biliyoruz: Yaş. Henry Cavill Batman Begins'in ön-prodüksiyon süreci sırasında yirmi bir yaşındaydı, bu yüzden de role uygun görülmedi.

 

JARED LETO'nun yeni JOKER'i Hakkında Karar Vermeden Önce Bilmeniz Gereken 7 Detay!

 

Cedric Diggory

Mike Newells'ın yönettiği dördüncü Harry Potter filminden önce hayran kitlesi için cevap bekleyen çok casting sorusu vardı. Ateş Kadehi belki de Harry Potter külliyatının en çok yeni karakter tanıtan romanıydı; ve bütün bu karakterler çok spesifik özelliklere sahipti. Fleur için baş döndürücü bir kız bulmak gerekiyordu, Krum için sert yakışıklı bir genç lazımdı, hayranların Cho konusunda deli beklentileri vardı... Bir de Cedric Diggory meselesi mevcuttu ortada. Hayranların favorisi Henry Cavill'dı ve yapımcılar kendisini ciddi ciddi düşündü. Fakat rol, sonradan Robert Pattinson'a gitti.

 

Evinizdeki, İçinizdeki ya da Yanınızdaki Çocuk İçin 7 Maddelik Terry Pratchett Rehberi!

 

James Bond 

Henry Cavill'ın bu listedeki diğer tüm rollerin aksine en pisi pisine kaçırdığı budur. 2006'daki Casino Royale öncesinde yeni bir Bond arayışında olan yapımcılar, sonunda uzun listeyi iki aktöre indirmişlerdi. Daniel Craig ve Henry Cavill. Yönetmen Martin Campbell Cavill'i istiyor ve bu konuda lobi yapıyordu; zira kafasındaki orijin hikayesi için Cavill'in gençliği daha uygundu. Fakat yapımcılar en sonunda olgun bir Bond istediklerine karar verdiler. Fark ettiniz mi bilmiyorum, Cavill bir beş yıl erken doğmuş olsa, geek'liğimizin bahçelerine ağaç dikecekmiş!

 

Yolu İstanbul'dan geçen en iyi 10 yabancı film

 

Edward Cullen

Henry Cavill yaşından çekmeyi bıraktı mı sanıyordunuz? Hayır, asla! Cavill ne zamanki oturaklı bir yaşa geldi, artık büyük çocuk rollerini oynamaya elverişli oldu... O zamanda genç rollerin kapısından döndü! Cavill Twilight'taki Edward rolü için yazar Stephanie Meyer'ın tek favorisiydi ve yapımcılar da hâliyle bu yüzden kendisini ciddi ciddi düşündüler. Fakat bu sefer de ortada şöyle bir sorun oluştu; film çekilmlere başladığında Cavill 17 yaşındaki Edward için çok yaşlıydı, rol yine Robert Pattinson'a gitti!

 

Enstrümantel olmayan en iyi 6 oyun şarkısı

 

Ford Brody

Cavill'in kaçırdığı son rol de bu oldu. Birkaç aktörle daha birlikte yeni Godzilla filminin başrolü için bir numaralı adaylardan biri olan Cavill eğer bu sefer görevi başarıp işi kapmış olsaydı; iki sene art arda geek dünyasının en merakla beklediği filmlerden ikisinde oynamış olacaktı. Fakat kısmet değilmiş, rolü yine kendinden daha genç bir vatandaşına, bu sefer de Aaron Taylor-Johnson'a kaptırdı. Ama neyse ki adam Superman'di artık, herhalde eskisi kadar üzülmemiştir!