Batman DC sinematik evreninin Iron Man'i olacak!

Batman DC sinematik evreninin Iron Man'i olacak!
Batman DC sinematik evreninin Iron Man'i olacak!
Warner Bros tanıdığı, sevdiği, saydığı ata yatırıyor bahislerini belli ki!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Ortada çok net bir gerçek var; şahsi fikriniz ne olursa olsun, reddedemezsiniz: Eğer Robert Downey, Jr. olmasaydı, Marvel sinematik evreni diye bir şey var olmazdı. Downey’nin karizması, çekiciliği ve sempatikliği Iron Man’i bir hit yaptı, Iron Man’in hit olması da MCU’nun önünü açtı. Açık ve net. O yüzden kendisi şu sıralar 40 milyon dolar gibi maaşlar alabiliyor.

Bunu tekrar hatırlatmak istedim, zira haberimiz bu gerçekle göbekten bağlanıyor. The Latino Review’un haberine göre, Warner Bros kendi Iron Man’ini bulmuş gibi gözüküyor. Bundan kastımız, bütün markasını üzerine kuracağı; girişiminin sureti ve sembolü olacak, hikayesel olarak da merkezde duracak karakter tespit edilmiş vaziyette. Ve o karakter, Ben Affleck’in oynadığı Batman ’den başkası değil.

Bizim Affleck’ten müthiş bir Batman çıkacağına ikna olmamız için fragmanı izlememiz yetmişti açıkçası. Belli ki Warner Bros için, biraz daha fazlası gerekmiş. Söylenene göre geçtiğimiz haftasonu Batman v. Superman: Dawn of Justice için özel bir seans düzenlenmiş. Sadece belirli davetlilerin katılabildiği bu seansta, Affleck’in Batman performansı inanılmaz derecede çok beğenilmiş. Bunun üzerine Warner Bros., yeni sinematik evrenini başlatan Superman’den “merkez ve maskot karakter” payesini almış, özenle Batman’e tesilm etmiş.

Bu tabloya bakınca, insanın gözünün önünde iki sebep oluşuyor. Bu sebeplerden birincisi, BvS’i izleyen Warner Bros Affleck’in performansında Downey vari bir ışık görmüş. Bu da beni umutlandırıyor açıkçası. İkincisi ise, Affleck’in Warner Bros. ile halihazırda zaten parlak bir ilişkisinin olması. Ünlü aktör daha önce kendilerine Argo ile bir Oscar kazandırdı, bünyelerinde başka filmler de çekiyor zaten. O yüzden Warner hem bir ışık gördükleri, hem de zaten kankası oldukları ata oynuyorlarmış gibi duruyor. Bizim de bu duruma hiç itirazımız yok! Siz ne diyorsunuz?


  ETİKETLER:

  Batman

  ,

  Ünlü

  ,

  aktör

  ,

  karakter

  ,

  Iron man