Batman v. Superman'de ana kötüyü oynayacak Jesse Eisenberg'in Lex Luthor olarak ilk fotoğrafı yayınlandı!

Batman v. Superman'de ana kötüyü oynayacak Jesse Eisenberg'in Lex Luthor olarak ilk fotoğrafı yayınlandı!
Batman v. Superman'de ana kötüyü oynayacak Jesse Eisenberg'in Lex Luthor olarak ilk fotoğrafı yayınlandı!
Çok ciddi şüphelerimiz vardı, "Zuckerberg'den Luthor mu olur" diyorduk, ama bu fotoğrafla beraber sanki artık biraz farklı düşünüyoruz...
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Biliyorsunuz, süper kahraman filmlerinde birkaç yıldır Marvel karakterlerinin sağlam bir üstünlüğü var. Sadece Marvel Studios’un Disney bünyesinde ürettiği paylaşılmış evrenlerinden söz etmiyoruz. Son on beş yıl içerisinde bir veya öteki şekilde gişeye, eleştirilere, izleyici takdirine damga vuran filmlere baktığınızda adları ya X-Men, ya Spider-Man, ya Iron Man, ya Captain America, ya da en büyükleri, The Avengers. Nolan’ın Batman filmleri bunların karşısında DC adına mertçe direnmeye çalışan tek film serisiydi Man of Steel’a kadar. Zack Snyder’ın filminden sonra Warner Bros. Marvel gibi bir paylaşılmış evrenin startını verme kararı aldı, bunu da gelecek sene vizyona girecek Batman v. Superman: Dawn of Justice ile yapacak.

Yapacak da, bu filmin casting eleştirilerinden başını kaldırması gerekiyordu önce. İlk olarak Batman’i Ben Affleck’in oynayacağı açıklanmıştı bildiğiniz gibi. Bu karar deli dumrul eleştiriler aldı, Snyder Affleck’in bir fotoğrafını koydu, eleştiriler biraz daha duruldu. Sonra Fast & Furious serisiyle ünlenen Gal Gadot’un Wonder Woman olacağı söylendi; “bu fizikle olmaz” dedik, onun da fotoğrafı yayınlandı, durulduk biraz. Jason Momoa Aquaman’i oynayacaktı, onun fotoğrafında 180 derece dönüp ikna olmadık, ama genel kamu oyu biraz daha rahatladı. Sırada bir tartışmalı karar kalmıştı: Jesse Eisenberg’in Lex Luthor performansı.

Daha bunun mimiğini göreceğiz, performansını izleyeceğiz ama dün Entertainment Weekly üzerinden aktörün Luthor olarak ilk fotoğrafı yayınlandı ve biz biraz ikna olduk. Snyder bu Luthor’un çok farklı olacağını, daha Zuckerberg-vari bir karakter olacağını söyleyince kafamızda Social Network’ün tekrarı bir performans sergileyen Eisenberg canlanmıştı; ama bu fotoğraf bize başka bir şey söylüyor. Ünlü aktörün gözlerindeki o ifade bile Luthor’un çizgi romanlardan bildiğimiz komplekslerini, hırsını, zekasını ve dengesiz yapısını bize satmayı başardı.

Siz de bir bakın isterseniz, ne diyorsunuz?