Bir Anda Duyurulup, Kurak Gözüken 2015 Takvimini Yanardağa Çeviren 9 Oynanası Oyun

Bir Anda Duyurulup, Kurak Gözüken 2015 Takvimini Yanardağa Çeviren 9 Oynanası Oyun
Bir Anda Duyurulup, Kurak Gözüken 2015 Takvimini Yanardağa Çeviren 9 Oynanası Oyun
Mayıs ve Haziran ayları sağ olsun, 2015'in sonu baya alev almışa benziyor. Olur da son zamanlarda yapılan duyurulardan bir bölümünü kaçırdıysanız diye, şu son bir iki ayda duyurulan ve 2015 sonunda çıkacak olan 10 oyunu sizler için listeledik.
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

2014'ü kapatıp, 2015'e ufaktan merhaba derken açmayı en sevdiğim muhabbet, "Yahu 2015 ne kadar kurak gözüküyor oyunlar açısından?" şeklindeydi. 2015'te çıkmasını beklediğimiz oyunların ya ciddi bir bölümü zaten uzun zamandır erken erişimdeydi, ya da öyle çok da ciddi bir iddiası olmayan indie yapımlardı. Arkham Knight ve Witcher 3'ü bir kenara koyunca, 2015 gerçekten üzücü derecede boş gözüküyordu gözümüze.

Sonra Mayıs ve Haziran ayları yaşandı. Şimdi onlar sağ olsun, 2015'in sonu baya alev almışa benziyor. Olur da son zamanlarda yapılan duyurulardan bir bölümünü kaçırdıysanız diye, şu son bir iki ayda duyurulan ve 2015 sonunda çıkacak olan 10 oyunu sizler için listeledik. Dikkat, ne kadar altını çizsek az, varlığını çok önceden bildiğimiz Just Cause 3, Rainbow Six: Siege, Rise of the Tomb Raider gibi 2015 sonu oyunlarını saymıyoruz, bir de 2015 sonu derken son çeyreği, yani Ekim - Kasım - Aralık oyunlarını kast ediyoruz.

Bunlarda tamamsak, başlayalım.

 


Rock Band 4

Ne zaman çıkıyor?: 6 Ekim

Kimlerdendir, nereye gelir?: Oyunu Harmonix geliştirip, PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürecek.

Heyecanlandırıcı tarafı: Rock Band 4, ilginç bir şey deneyip, ilk defa plastik enstrümanlı müzik oyunlarına baya çoktan seçmeli bir hikaye ekleyecek. Oyunun tek kişilik modu baya "rol yapma oyunu" olarak tanımlanıyor ki, bu da bizi heyecanlandırıyor. Seçimlerimiz hikayeye etki edecek, köhne bir grubu alıp, barlardan arenalara çıkartabileceğiz.

 


Guitar Hero Live

Ne zaman çıkıyor?: 20 Ekim

Kimlerdendir, nereye gelir?: FreeStyleGames'in geliştirdiği oyun PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Wii U ve PC için çıkacak.

Heyecanlandırıcı tarafı: Müzik oyunlarının iki titanı, bu sene geri dönüp bambaşka yönlere doğru gidiyorlar. Rock Band işin içine hikaye katmasıyla benim favorim, ama Guitar Hero Live Spotify tarzı hazırlanmış listeleriyle, mobilde belli ki Smule'un Magic Piano ve Magic Guitar oyunlarını örnek alan yapısıyla bambaşka bir kafaya hizmet edip de başarılı olabilecek gibi duruyor.

 


Assassin's Creed Syndicate

Ne zaman çıkıyor?: 23 Ekim

Kimlerdendir, nereye gelir?: Ubisoft imzalı oyun, PC, PS4 ve Xbox One için yayınlanacak.

Heyecanlandırıcı tarafı: Assassin's Creed serisi bir süredir "bir kötü, bir iyi" şeklinde gittiği ve Unity baya yüzde patlayan yumurta kıvamında olduğu için Syndicate'tan ümidimiz yüksek. Aynı zamanda Viktoryan arka plan ve bu sefer iki ana karakterle oynayacak olmamız da heyecan sebepleri.

 

 

Fallout 4

Ne zaman çıkıyor?: 10 Kasım

Kimlerdendir, nereye gelir?: Bethesda'nın geliştireceği oyun da PC, PS4 ve Xbox One'a çıkacak.

Heyecanlandırıcı tarafı: Bir kere Fallout Shelter sağ olsun baya moda girdik, onu söyleyelim. Aynı zamanda ilk defa kıyametten öncesini gösterecek olması, Minecraft seviyesi inşa elementlerinin bulunması ve arkasındaki Bethesda markası bizim için baya keyif garantisi kıvamında.

 

Star Wars: Battlefront

Ne zaman çıkıyor?: 17 Kasım

Kimlerdendir, nereye gelir?: DICE imzalı oyun da PC, PS4 ve Xbox One'a gelengillerden.

Heyecanlandırıcı tarafı: Sabahki ekran görüntüleri gerçekten de ağız sulandırıcı duruyorlar (uzaktan Tora Bora'yı andırmaları dışında yani). İşin içinde zaten Battlefront'un formülünü icat eden DICE'ın olması süper bir şey ve dürüst olalım, zaten beş yıldır doğru düzgün Star Wars oyunu görmedik ve çöp bile olsa satın alacağız.

 


XCOM 2

Ne zaman çıkıyor?: Kasım ayında, fakat henüz günü belli değil.

Kimlerdendir, nereye gelir?: Firaxis'in oyunu XCOM 2 PC, Mac ve Linux için piyasaya sürülecek.

Heyecanlandırıcı tarafı: Yazarlarımız arasında geceleri XCOM: Enemy Unknown kutusuna sarılıp uyuyanlar, oyuna birden fazla platformda sahip olanlar, farklı mod ve zorluk seviyelerinde çift haneli rakamlarda oynamış olanlar var. Öhm. Hepsi benim bunların. Evet. Ama bu sefer bilgisayara özel çıkıyor olması, o imana getiren oynanış videosundaki yenilikler ve Firaxis'in bozmadığı çizgisi benim gibi olmayanlar için de heyecan sebebi!

 


Hitman

Ne zaman çıkıyor?: 8 Aralık

Kimlerdendir, nereye gelir?: IO Interactive'in geliştirdiği Hitman, PC, PS4 ve Xbox One'a çıkacak.

Heyecanlandırıcı tarafı: Hitman serisiyle çapraşık bir mazim var. Kendisiyle hiç tanışamadık, fakat bu bir önyargı ya da kötü niyetten ziyade, tamamen zamanlamayla ilgili oldu. O yüzden kendi payıma bu seferki Hitman'i bir seriye giriş aşaması olarak görüyor ve heyecanlanıyorum. Serinin gediklileri ise zaten yanmaya hazırlar, zira 2012'deki Absolution'dan beri çıkan ilk büyük Hitman oyunu kendisi.

 


LEGO Marvel's Avengers

Ne zaman çıkıyor?: 4. çeyrek içinde, fakat tam tarihi henüz belli değil.

Kimlerdendir, nereye gelir?: Traveller's Tales'in çıkarttığı oyun, üzerine güneşin doğduğu her platforma çıkıyor. PC, PS3, PS4, 360, XBO, 3DS, Wii U ve Vita.

Heyecanlandırıcı tarafı: Zaten gayet beğenilen bir LEGO Marvel Super Heroes vardı, bu ise onun yanında daha ziyade "LEGO Marvel Cinematic Universe" olacak. MCU'nun tüm başarılarına rağmen şöyle eğlenceli bir oyununun olmadığını düşünürsek, bu o açığı kapatabilir.

 


The Walking Dead: Michonne

Ne zaman çıkıyor?: 4. çeyrek içinde, fakat tam tarihi henüz belli değil

Kimlerdendir, nereye gelir?: Telltale'in geliştirdiği oyun PC, PS3, PS4, 360, XBO, iOS ve Android'e çıkacak.

Heyecanlandırıcı tarafı: The Walking Dead oyunlarının büyüsü, çizgi romanlara dokunacak bu sefer. Hem orada, hem de dizide baya seveni olan Michonne olarak oynayabileceğimiz oyun, direkt olarak çizgi romanların boşluğunu doldurup bir hikaye anlatacak. Bu da pek çok Walking Dead sever için bir mutlu olma sebebi.