Breaking Bad'in efsane tavukçusu Los Pollos Hermanos gerçek oluyor!

Breaking Bad'in efsane tavukçusu Los Pollos Hermanos gerçek oluyor!
Breaking Bad'in efsane tavukçusu Los Pollos Hermanos gerçek oluyor!
Olur da aslen bir uyuşturucu karteline paravan bir restoranda tavuk yemek isterseniz diye!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Filmler ve diziler, bazen fark etmesek de gerçek hayatta iz bırakırlar. Bazen bu iz, gerçekten inşa edilmiş bir şey olur. Efsane filmlerin stüdyolara inşa edilmiş setleri, bir müddet boyunca stüdyoda kalırlar ki o ikonik bölgelere gidip hayranlar filmin havasını biraz dahi olsa soluyabilsin. Roma ’daki Cinecitta buna çok iyi bir örnektir mesela. Hakeza Yeni Zelanda’ya Yüzüklerin Efendisi için inşa edilen Shire, bugün de ayaktadır ve turist merkezi hâline gelmiş vaziyettedir. 

Tüm Marvel filmlerinde, hiç fark etmediğimiz o muhteşem detay!

The X-Files dönüyor dönmesine ama, kadrosunda efsane bir isim eksik!

Ama bazen, efsane dizi ve filmlerin başka bir şey olarak kullandıkları binalar çok ilgi çeker. Örneğin Harry Potter’ın meşhur King’s Cross tren istasyonu, Friends’in dış çekimlerinin yapıldığı bina, Sex and the City’nin geçtiği bazı yerler… Bunları insan gerçek hayatta da görmek ister, ne olursa olsun. Dizinin sevgisi öyle bir seviyededir ki, insan gidip orada bir solumak ister. O mekan aslında alt katında yapılan inanılmaz tehlikeli uyuşturucuyla ünlenmiş bir tavuk restoranı olsa dahi!

Evet, meşhur dizi Breaking Bad’in unutulmaz zinciri Los Pollos Hermanos’dan söze diyoruz. Gus Fring’in işlettiği, Fring’in uyuşturucu zincirine paravan olan ve Walter White’ın hikayesinin de kesiştiği bu uydurma fast food restoranı gerçek olmaya yakın. Breaking Bad dizisinin yaratıcısı Vince Gilligan, Reddit’te hayranlara verdiği röportajda dizinin haklarına sahip olan Sony’nin bu fikri kendisine sunduğunu, kendisinin de buna sıcak baktığını açıkladı. E Sony istiyor, Gilligan’da sorun görmüyorsa, diğer herkese susmak düşer değil mi?

Yasımız çok büyük: Batman çizgi romanlarda resmen öldü!

Yasımız çok büyük: Batman çizgi romanlarda resmen öldü!

Ama bence eğer açacaklarsa, bunu zincir olarak açmamaları daha iyi olur. Breaking Bad’in o meşhur sahneleri çektiği yer, başka bir restoran aslında. Sony o binayı satın alıp, tekil bir Los Pollos Hermanos’a çevirirse, bence daha enteresan olacaktır. Üstelik Breaking Bad’i ve Walter’ın hikayesini Albuquerque, New Mexico’dan çıkarmak pek mümkün değil. Bence orada kalsın, biz bir ara gidip Walter’ın memleketinde, o meşhur logolu bardaklardan kola içip tavuk kemirmenin hayaliyle yaşayalım. Siz ne diyorsunuz?