Buyurun, karşınızda gelmiş geçmiş en kötü büyük hafta sonu gişe açılışı!

Buyurun, karşınızda gelmiş geçmiş en kötü büyük hafta sonu gişe açılışı!
Buyurun, karşınızda gelmiş geçmiş en kötü büyük hafta sonu gişe açılışı!
Zac EFron ve Emily Ratajkowski'li We Are Your Friends gişede burnunun üzerine değil, baya yerin dibine çakıldı...
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Biliyorsunuz, burada sık sık gişe haberleri yapıyoruz; zira, daha önce de söylemiştim, bunların istatistiğini tutmak, rakamları kapıştırmak çok spesifik bir geek kemiğimizi okşuyor. Ama dikkatinizi çekmiştir, hep büyük başarıların haberini yapıyoruz. Sağ olsun 2015 bize inanılmaz garip gişe hikayeleri verdiğinden dolayı da üst üste bunlara çalıştık bir süre. İşte o yüzden, bu haberimiz bizim için çok kıymetli. Zira en sonunda, bir de “kötü” gişe haberi var elimizde.

Geçtiğimiz hafta sonu, Amerika ’da We Are Your Friends isimli bir film girdi vizyona. Aslında başrolleri, baya sağlam bir gişe getirebilecek isimlerden oluşuyordu. Bizde çok olmasa da, Amerika’da seveni High School Musical serisinden mütevellit pek bol olan Zac Efron¸ American Beauty’deki çıkışından sonra herkesin suratını hatırlayıp ismini kesinlikle çıkaramadığı adam Wes Bentley ve son yıllarda sert yükselen, geçtiğimiz sene de Gone Girl ile ciddi sinemaya geçiş yapan Emily Ratajkowski.

Bu kadar kişinin birleşmesiyle birlikte ne oldu peki? Önce şunu söyleyelim, hafta sonunu Straight Outta Compton, üst üste üçüncü kez zirvede kapattı. İkinci sıraya boşluktan War Room oturdu. Üçüncü sırada Mission Impossible: Rogue Nation var. Ve onun on sıra aşağısında, on üçüncü sırada We Are Your Friends var. Kendisi ilk hafta sonundan 1.7 milyon dolar gişe elde etti.

Peki bunu niye haber ediyoruz? We Are Your Friends, Amerikan sineması tarihinde iki binden fazla salonda vizyona giren en başarısız film oldu. Warner Bros’un o iki bin salona filmi götürmek için harcadığı ücreti bile çıkaramadı; bırakın bütçesini. Artık yedinci haftasında olan Ant-Man ve on ikinci haftasında olan Jurassic World’e bile yaklaşamadı. Warner Bros’ta “Ya Zac Efron çok istedi diye yaptık, yoksa yani ehe” diye özür turları da başladı. Bu da Efron’un kariyerinde bir kara leke, bizim haber külliyatımızda da bir kilometre taşı oldu. Sağ ol 2015, bir de kötü gişe rekoru getirdin bize!