DC Comics beş serisini iptal ettiğini duyurdu

DC Comics beş serisini iptal ettiğini duyurdu
DC Comics beş serisini iptal ettiğini duyurdu
Seni de övmeye hiç gelmiyor be DC Comics, iki saniyede dümen kırıyorsun, bizi utandırıyorsun resmen. Dur azıcık sebat et yahu...
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Vay arkadaş, ağzımızı şom mu açtık, ne ettik? Daha “leb” demeden leblebi üretimi durduruldu resmen. Bir daha DC Comics ile ilgili bir şeyi yüksek sesle takdir edersek iki olsun. Zira daha dün DC’nin yeni akımı DC You ve onun seyrettiği “yeni yönler, yeni hikayeler” istikametiyle ilgili olumlu konuşmuşken, bugün DC’nin o akımdan ilk firelerini verdiği duyurusu geldi.

DC Entertainment’ın basın ortağı CBR aracılığıyla yaptığı açıklamada, DC You atılımı ile başlayan beş yeni serinin iptal edildiği açıklandı. Bu beş seri, yaz aylarını düşük satışlarla geçiren seriler ve ortak yönleri DC’nin farklı akımlarını temsil ediyor olmaları. Üstelik bir bölümünün en az belirli bir sayı süreceklerine dair teminat da verilmişti önceden.

İptal edilen seriler Justice League United, Gotham by Midnight, The Omega Men, Lobo ve Doomed olarak açıklandı. Doomed Kasım ayında, altıncı sayısıyla iptal edilecek. Omega Men, Lobo, Gotham by Midnight ve Justice League United ise Aralık ayında iptal edilecekler. Ama asıl bomba ise haberin arka planında. Bleeding Cool’un aldığı bilgilere göre, bu iptallerin sebebi DC’nin “bu yeni olayımız tutmadı, şunları eski kafa yazmaya devam edin” direktifi vermiş olması.

Buna içeride “serileri Batgirlleştirmeyi bırakın, ekmeğe köfteye dönün” deniyormuş. Superman’in kimliğinin açığa çıkışı hikayesel olarak arka plana geçecek, devamlılık dışı serilere tutulan spot ışığı azaltılacak deniyor. Olursa, dev üzülürüm açıkçası, ama DC Comics’in yönetiminin böyle bir şey yapmasına da pek şaşırmam. Neticede boşuna açmadılar o malum siteyi değil mi?


  ETİKETLER:

  Bugün

  ,

  bomba

  ,

  Aralık