Efsane dizi Simpsons, iki sezon daha devam edecek, rekor kapıda!

Efsane dizi Simpsons, iki sezon daha devam edecek, rekor kapıda!
Efsane dizi Simpsons, iki sezon daha devam edecek, rekor kapıda!
Ne desek boş, Simpsons tarihe adını yazdırmak üzere...
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Şu hayatta dizi vardır, on-on üç bölüm sürer. İzleyen izler, izlemeyenler varlığını ancak izleyen bir avuç kişinin sert övgüleri vasıtasıyla öğrenir. Onun az ötesinde, bunlardan daha şanslı olan, ama yine de potansiyelini kinetiğe çeviremeden göçüp giden diziler vardır. Bunlar bir, bilemedin iki sezon sürerler. Bunların yarası daha büyük olur. Siz o yirmi-otuz bölümde bir şeylere gönül kaptırmışsınızdır, boşlukları devasa kalır içinizde. Sonra bir de, yapmak istediği her şeyi yapıp, hayranları tatmin ederek elveda diyen diziler vardır. Bunlar beş, altı, gerekirse dokuz, on sezon sürerler.

Bir de her şeyin ötesinde, The Simpsons var. Matt Groening’in yarattığı animasyon dizisi, yaklaşık 26 sezondur devam ediyor. Sadece bu süresiyle, ekranda en uzun süre kalan senaryolu program olma ünvanına sahip Amerikan televizyonlarında. Ondan uzun süredir yayında olan haber programları, yarışmalar, reality şovlar var; ama bizim adına “dizi” dediğimiz tek bir şey dahi Amerikan TV’lerinde Simpsons kadar uzun süre prime-time’da yayında kalmadı.

Ama buna rağmen Simpsons’ın kıramadığı bir rekor var: En çok bölüm gösterilen prime-time dizisi olabilmek. Her ne kendisinden daha kısa bir süre yayında kalsa da, 1955 ile 1975 yılları arasında gösterilen Gunsmoke toplam 635 bölüm yayınladı. Simpsons ise bu sayının şimdilik uzağında. Şimdilik diyoruz, çünkü bu rekoru kırmak için kesinlikle vakitleri olacak. Zira Fox, bugün, resmi bir duyuruyla, Simpsons’ın kontratını iki sezon daha uzattığını açıkladı.

STAR WARS'ı Böylesine Anlamlı ve Efsanevi Kılan Tek ve Yegane Sebep

Ya Marvel Black Widow başrollü bir film yapsaydı?

Yenilmezler: Ultron Çağı gişede abisini geçemedi, işte olası sebepleri!

Bu iki sezon sonlandıktan sonra Simpsons toplam 625 bölüm yayınlamış olacak. Eğer Fox o dakikaya kadar Simpsons’dan ölesiye nefret eder hâle gelmezse, muhtemelen dizi 29. Sezonuna da yürüyecektir. Yürümezse bile, en azından hürmeten on bölümlük bir yayın kesin yapılır. Yani anlayacağınız, Simpsons tarih yazmaya çok yakın bir konumda şu an. Ne desek boş, vallahi çeyrek asırlık çınardan bile fazla bir şey oldun sen artık Simpsons. Sana helâl olsun!


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Star Wars

  ,

  Star

  ,

  Nefret

  ,

  Fox

  ,

  Bugün

  ,

  Yayın

  ,

  Tarih

  ,

  sezon

  ,

  dizi

  ,

  film

  ,

  Resmi

  ,

  simpsons