En sonunda, Dark Souls III tüm haşmetiyle karşımızda!

En sonunda, Dark Souls III tüm haşmetiyle karşımızda!
En sonunda, Dark Souls III tüm haşmetiyle karşımızda!
Fragman çıkar çıkmaz gedikli Dark Souls camiası videoyu didiklemeye, sırları araştırmaya başladı bile!
Haber: Mert Günhan / Arşivi

Bir noktada, Dark Souls 3'ün geleceğini biliyorduk, şimdi kimse birbirini kandırmasın. Square Enix'in Final Fantasy'nin ekmeğini yemeye devam ettiği bir dünyada, Dark Souls gibi başarılı bir serinin devam etmemesi zaten düşünülemez. Tabii tadında bırakmak ve başka dünyalara yelken açmayı bilmekte önemli. Bu bağlamda şahsen, From Software'den yeni bir Dark Souls oyunu bekliyordum fakat bu oyunun Souls serisini sonlandırması konusunda beklentilerim de yüksekti.

Dün E3 konferansında gösterilen 2 dakikalık fragman ise bu şüphelerimi suya yatırırken, aynı zamanda kafamda başka başka soruların oluşmasına neden oldu. Dark Souls ve Dark Souls II'nin birbiri ile bağlantılı olduğunu biliyorduk, öyle ya da böyle. Peki ama Dark Souls III neyin hikayesini anlatacak? İşte bu, olası bir Dark Souls III oyunu ile ilgili ilgimi çeken yegane şeydi. Peki fragmanda neleri gördük? Vendrick'in tacını gördük, devasa bir "Giant King" gördük. Onun dışında "Artık sadece kıvılcımlar kaldı" söylemi, oyunun hikayesi açısından çok önemli bir noktayı sembolize ediyor.

Şu anlık bunları biliyoruz, zaten elimizde sızan bir kaç ekran görüntüsü dışında iki dakikalık, tamamen CGI'dan oluşmuş bir fragman var, fakat oyun mekanikleri ile ilgili From Software'den bir basın açıklaması geldi.

Dark Souls III'te şunlar, şimdiye kadar onaylanan yegane özellikler;

 • PS4, XBox One ve PC için gelecek Dark Souls 3, "Swordfighting Arts" adında, oyunculara özel hareketler sunan ve oynanış tarzlarını özelleştirebilecekleri bir mekanik barındıracak.
 • Oyuncular istedikleri yerde Bonfire yakabilecekler, aynı zamanda oyunda sizi avlayacak kelle avcıları da olacak, bunlar büyük ihtimalle diğer oyuncular çünkü başınıza bir ödül konma durumu da ayrı bir mekanik olarak çıkıyor.

Evet, bu şekilde iki ana başlığımız var, detaylar bir iki hafta içinde gelir, geldikçe Geekyapar 'da bunların hepsini topladığımız daha uzun bir yazı yazıyor oluruz.


  ETİKETLER:

  Oyun

  ,

  Final

  ,

  Xbox One

  ,

  ödül

  ,

  Geekyapar

  ,

  fragman