Fight Club müzikal oluyor!

Fight Club müzikal oluyor!
Fight Club müzikal oluyor!
Yalnız durun, hemen "üff, bu ne?" diyerek harcamayın, proje beklediğimizden güzel duruyor. Cidden!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Bundan yıllar, yıllar önceydi. David Fincher, şu an olduğu kadar olmasa da, Hollywood’un ağır toplarından biriydi artık. Bunu da büyük ölçüde 1999 tarihli bir kült klasiğe borçluydu: Fight Club. Başrollerinde Edward Norton, Brad Pitt ve Helena Bonham Carter’ın oynadığı Fight Club’ın üzerinden bir süre geçmiş, fakat hayranlarının alevi zerre dinmemişti. Bunun üzerine Fincher, hayırlı bir haber vermişti sevenlere: Fight Club Broadway’e gelecekti.

O haber o zaman Fight Club müzikalinin filmin 10. Yılında sahneleneceğini iddia ediyordu, fakat o 10. Yıl (2009) geldi geçti, kimse bir şey sahnelemedi. Biz de herhalde Fincher’ın rafında unutuldu proje diye, hayatımıza devam ettik. Ta ki serinin yaratıcısı Chuck Palahniuk, Comic-Con 2015 vesilesiyle bize küçük bir bombayı bırakana kadar: Proje gayet net bir şekilde hayatta hâlâ!

Eğer bir “Fight Club müzikali” fikri size abes geliyorsa, belki içinizi şu rahatlatır: Bu özel müzikal uyarlamasını, Lion King’i Broadway’e başarıyla uyarlayıp iki Tony kazanan; yetinmeyince Spider-Man’i müzikal olarak sahneleyen, üstüne üstlük bir de benim şahsi ve son derece sübjektif olarak en sevdiğim film Across the Universe’i yöneten Julie Taymor üstlenecek. Bu resmi bir bilgi.

Yetmedi mi? O zaman bir de şunu ekleyelim: Bu bir “rock opera” olacak, yani Jesus Christ Superstar gibi bir şey düşünün. Gitarlar çınlayacak, davullar coşacak. Peki müziğini kim yapacak bu işin? Gelen dedikodulara göre –sıkı tutunun- Fincher ile son üç filminde birlikte çalışan, bu çalışmaların meyvesini Oscar ödülüyle alan, yılların endüstriyel rock’çısı Trent Reznor!

Vallahi ne derseniz deyin, ben artık varım bu projede!


  ETİKETLER:

  Brad Pitt

  ,

  Alevi

  ,

  Hollywood

  ,

  haber

  ,

  Rock

  ,

  Proje

  ,

  Opera

  ,

  İddia

  ,

  film

  ,

  zaman

  ,

  Resmi

  ,

  derece

  ,

  2015