Game of Thrones'un Arya'sı Maisie Williams, Doctor Who'ya katıldı!

Game of Thrones'un Arya'sı Maisie Williams, Doctor Who'ya katıldı!
Game of Thrones'un Arya'sı Maisie Williams, Doctor Who'ya katıldı!
Gönlümüzün şampiyonu, yirmi sene sonra üç kızdan birinin adının Arya olacak olmasının sebebi Maisie Williams Doctor Who'da!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Çok ilginçtir, Game of Thrones, muadili dizilerin aksine bünyesindeki pek çok oyuncunun düşük – orta seviyedeki kariyerlerini stratosfere fırlattı bir anda. Genelde bu tip efsane dizilerden çok fazla sağlam kariyerli oyuncu çıkmaz; çoğunluğu büyük ölçüde İngilizce’de “one hit wonder” dediğimiz tipte olurlar. Yani tek atımlık kurşundurlar, sonrası gelmez. Ama Game of Thrones’da böyle olmadı. Natalie Dormer, Lena Headey ve Sean Bean gibi halihazırda meşhur oyuncuları bir kenara bırakacak olursak David Benioff ve D.B. Weiss’ın yarattığı dizi Nikolaj Coster-Waldau, Sophie Turner, Richard Madden, Nathalie Emmanuel ve tabii ki Peter Dinklage gibi oyunculardan mega starlar yarattı.

Peki bu yıldızlık mertebesi neyle ölçülür? Elbette sonradan oynadıkları rollerle ve o rollerin içinde bulunduğu filmlerin başarısıyla. Coster-Waldau geçen senenin en çok izlenen komedilerinden birinde başroldeydi (The Other Woman), Sophie Turner seneye X-Men: Apocalypse’de Jean Grey’i oynayacak, bir önceki X-Men filminde de Peter Dinklage başroldeydi, Richard Madden daha bu sene Cinderella’nın prensini oynadı, Nathalie Emmanuel de karşımzıa Fast & Furious 7’de çıktı.

Tüm bunların arasında dizinin belki de en sevilen karakterlerinden biri olmasına rağmen Arya Stark’ı oynayan Maisie Williams’ın sağlam bir çıkış elde edememiş olması bana uzun süredir garip geliyordu. E Roma bir günde inşa edilmedi nihayetinde ama değil mi? Maisie de böyle düşünüyor olmalı ki, işe efsane bir dizide konuk oyuncu olmaya karar vererek başlamış: Doctor Who. Bu sonbahar başlayacak yeni sezonda henüz ismi belli olmayan bir karakter canlandıracağı açıklanan Williams’ın setten ilk fotoğrafı yayınlandı.

Williams’ın görevinin şimdilik konuk statüsünde olacağını biliyoruz, Steven Moffat’ın karakterle ilgili söyledikleri de kendisinin daha kötümsü bir rol oynayacağı. Moffat “kimi ya da neyi oynadığını” söyleyemeyeceğini, ama Doktor’u “hiç beklenmedik şekillerde” tehdit edeceğini söyledi Williams’ın karakterinin. Hatta söylediklerine göre Doktor ilk defa boyundan büyük bir işe kalkışmış bile olabilir. Bakalım bunun sonucu ne olacak, Maisie Williams Doctor Who’da ne oynayacak? Merakla bekliyoruz!

Sabahki elektrik kesintisinden sorumlu olabileceğini düşündüğümüz 7 kötü karakter

Oscar'ını verdiler, soluğu yeni Terminator: Genisys fragmanında aldı!

The Walking Dead'in öncesinde geçen dizi Fear the Walking Dead ilk fragmanıyla karşınızda!

TV tarihinin en unutulmaz 10 kadın avcısı