George R.R. Martin merakla beklenen yeni Game of Thrones kitabı Kış Rüzgarlarından bir bölüm yayınladı!

George R.R. Martin merakla beklenen yeni Game of Thrones kitabı Kış Rüzgarlarından bir bölüm yayınladı!
George R.R. Martin merakla beklenen yeni Game of Thrones kitabı Kış Rüzgarlarından bir bölüm yayınladı!
Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin üç yıldır hevesle beklenen yeni kitabı Kış Rüzgarları ciddi ciddi yaklaşıyor!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Hatırlayacaksınız, geçenlerde size Game of Thrones’da dizinin artık kitapların önüne geçeceğini açıklamıştık. Dizinin yapımcıları David Benioff ve D.B. Weiss beşinci sezonu 12 Nisan’da başlayacak olan Game of Thrones’un George R.R. Martin’in genel olarak belirlediği ve dizi yapımcılarıyla paylaştığı rota üzerinden henüz yayınlanmamış kitapları da uyarlamaya başlayacaktı. Bunun sebebi neydi peki? Çok basit, yedi kitap olması beklenen serinin henüz sadece beş kitabı çıktı da ondan!

Game of Thrones'un Arya'sı Maisie Williams, Doctor Who'ya katıldı!

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin ilk kitabı Taht Oyunları bundan ta 19 sene önce çıktı, fakat yazarımız Martin okuduğumuz o muhteşem eseri ince ince nakış gibi işlediğinden yedi kitaplı olması beklenen seri bir türlü altıncı üyesine geçememişti. Düşünün, dördüncü kitap Kargaların Ziyafeti 2005’te çıkmış, beşinci kitap Ejderhaların Dansı için 2011’i beklemek zorunda kalmıştık. Altıncı kitap, Kış Rüzgarları? İşte onu hâlâ bekliyoruz. E malum, dizinin de bir şekilde devam etmesi gerekiyordu, Benioff ve Weiss da “şov devam etmeli” dediler, önceden planlanmış rotaya Martin’in müsaadesiyle saptılar.

Ama bu sabrımız mükafatını alacak gibi gözüküyor. Bununla ilgili pek çok işaret vardı aslında. Martin bu seneki San Diego Comic-Con’a katılmayacağını açıklamış, buna da sebep olarak “e kitapla uğraşmam lazım” demişti. Bununla birlikte yazın uğrayacağı pek çok con ve buluşmayı da iptal edince, “aha, sona yaklaşıyor galiba!” demiştik. Hakikaten de yaklaşıyor galiba, zira Amerikalı yazar dün yeni kitaptan bitmiş bir bölüm yayınladı!

Yenisi gelmeden, eskisini hatırlayalım: Game of Thrones 4. sezonundan en unutulmaz 10 sahne

Şimdiden uyarımızı yapalım, eğer kitapla ilgili hiçbir şey bilmek istemiyorsanız şu linke tıklamayın. Eğer Buz ve Ateşin Şarkısı külliyatını diziden takip ediyorsanız hele, hiç girmeyin o topa. Zira dizi her ne kadar önümüzdeki bölümlerde inceden kitapların önüne geçecek olsa da, beşinci kitaptaki pek çok büyük olay daha henüz diziye sirayet etmedi. Onlarla ilgili ipuçları, küçük imalar, referanslar bile keyfinizi kaçırabilir. Ama eğer beşinci kitabı hatmettiyseniz, buyurun, size tadımlık altıncı kitap bölümü! Tepeleme okuyunuz efendim!