Hayda: David Lynch efsane dizi İkiz Tepeler'in yeni sezonundan çekildiğini açıkladı!

Hayda: David Lynch efsane dizi İkiz Tepeler'in yeni sezonundan çekildiğini açıkladı!
Hayda: David Lynch efsane dizi İkiz Tepeler'in yeni sezonundan çekildiğini açıkladı!
Blöf mü yapıyor, yoksa gerçekten de usta yönetmen bayrağı çekti mi? Masaya yatırdık.
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Amerikan TV tarihinin belli başlı dizileri vardır. Vakti zamanında çok izlenmemişlerdir, yayına alındıkları tarihte çok fazla ses getirmemişlerdir, ama çok farklı bir şey yaparlar. Bir şekilde, bir vaziyetle bir kapı kapatır, yenisini açarlar sessizce. Bunu küçük bir kitle fark eder. Bu küçük kitle olağanca gücüyle bağırmaya, dizinin güzelliğini sağa sola anlatmaya başlarlar. Bu diziyi kurtarmaya yetmez, ama sesleri öyle çıkar ki; dizi otomatikman “efsane” kategorisinde kaydedilmeye başlar insanların hafızalarında. Hakikaten de öyledir genelde…

Twin Peaks bunun kusursuz bir örneğiydi. Ülkemizde de “İkiz Tepeler” adı altında TRT’de yayınlanan diziyi David Lynch ve Mark Frost yaratmıştı. Çok garip bir kasabanın çok garip bir gizemini anlatan dizi ömrünü çok uzun tutamamış, fakat hayranları öylesine deli dumrul bir kampanya düzenlemişlerdi ki ortaya Fire Walk with Me diye bir film çıkmış, hikayeyi şöyle bir kapatmıştı. Neticesinde bu sesler yıllar sonra da kesilmedi. Çıkışından yaklaşık on dört sene sonra, Twin Peaks’in üçüncü sezonunun geleceği haberi duyuruldu geçen sene. Üstelik Lynch ve Frost tekrar işin başında olacaktı. Diziyi de Showtime yayınlayacaktı.

Bugün bu yeni projeden kara haber geldi resmen. David Lynch resmi Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı.

“Sevgili Twitter arkadaşlarım, Showtime Twin Peaks’in fişini çekmedi. Bir yıl ve dört ay süren müzakerelerden sonra projeyi terk ettim çünkü senaryoyu hakkıyla çekmem için gereken para teklif edilmedi. Bu hafta sonu aktörleri arayıp yönetmenliği yapmayacağımı aramaya başladım. Showtime hâlâ Twin Peaks’i yayınlayabilir. Dizinin dünyasını çok seviyorum. Keşke işler farklı şekilde gelişseydi.”

Bunun peşinden Showtime’da şöyle dedi:

“David Lynch’in beyanından büyük üzüntü duyuyoruz zira biz David ve onun temsilcileriyle anlaşmada kalan pürüzleri gidermeye yaklaştığımız inancındaydık. Showtime’da Twin Peaks’in dünyasını çok seviyor ve biz kanal olarak diziyi başta iki yaratıcısıyla birlikte geri getirebileceğimize dair ümidimizi koruyoruz.”

Ben yorumumu katayım mı? David Lynch projeden falan çekilmiyor. Şu an sadece müzakerede yeni bir taktik uygulamaya başladı. Showtime Lynch olmazsa Twin Peaks’in izlenmeyeceğini biliyor; ama muhtemelen Lynch’in Twin Peaks’e geri dönmek isteğini fazla ciddiye aldılar. Bana soracak olursanız, bunlar silme taktik ürünleri. Showtime projeye Lynch’in istediği parayı verecektir, yakında da “anlaşma sağlandı” diye haberini gireceğimiz günler gelir. Yanılma payım var mı? Elbette! Ama şu an itibariyle, o kadar da fazla olduğunu düşünmüyorum…

 

Eşe dosta anlatmaya "Minecraft gibi, ama..." diye başlayacağınız 6 oyun!

Yeni Fast & Furious filmi Furious 7 rekor üzerine rekor kırdı!

Max Payne'in yapımcılarının zaman manipülasyonlu son oyunundan baya kötü bir haber geldi!

Uzay Yolu ve Green Lantern güçlerini birleştiriyor!


  ETİKETLER:

  Twitter

  ,

  TRT

  ,

  haber

  ,

  Kampanya

  ,

  Oyun

  ,

  Bugün

  ,

  Para

  ,

  Kapı

  ,

  dizi

  ,

  film

  ,

  anlaşma

  ,

  zaman

  ,

  Resmi

  ,

  hafta sonu