Hayırlı olsun, Marvel yeni Punisher'ını buldu!

Hayırlı olsun, Marvel yeni Punisher'ını buldu!
Hayırlı olsun, Marvel yeni Punisher'ını buldu!
Walking Dead hayranları, yeni Punisher'ı çok yakından tanıyorlar.
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Bütün o “çok kalabalık” dediğimiz Age of Ultron ve Civil War kadrolarına rağmen, Marvel ve Netflix’in toplam dört kahramana dizi çekip, her birinde tonla karakter getirecek olması kesinken, daha önümüzde kazulet gibi Faz 3 dururken bu cümleyi kurmak abesle iştigal, farkındayım. Ama ben yine de çekinmeden beyanımı yapacağım sanırım: Marvel’ın daha kullanmadığı, ve kesinlikle MCU’da bir turu hak eden tonlarca karakteri var.

Başrolü gaza geldi, Twitter'da halk destekli Hellboy III kampanyası başladı!

Bunu çizgi romanları biraz okuyunca fark ediyorsunuz. Brian Michael Bendis, J. Michael Straczynski, Mark Millar, Matt Fraction, Kelly Sue DeConnick benzeri kalibrede yazarların elinde, bir dönem, bir seri coşan ve sadece o an çok hayran eden karakterlerden söz etmiyorum. Marvel evreninde baya sözü geçen, okurun da yazarın da sevdiği, en az bir Doctor Strange kadar ağırlığı olan kahramanlar benim söylediğim. O kahramanlar garip bir şekilde, MCU’nun trenine alınmadıklarında, garibime gidiyor gerçekten. She-Hulk var bunların arasında, Spider-Woman var, Namor var… Bir de Punisher var işte.

Punisher konusunda çok uzun süredir bazı dedikodular dönüyordu. Açık ara MCU içerisinde olmayan en popüler karakterlerden biriydi Punisher, hakları da birkaç vasat filmden sonra Marvel’a geri dönmüştü. En son Tom Hardy “valla olursa Punisher’ı oynamak isterim” deyince yükseldik, Charlie Cox “Daredevil’da Punisher görmek güzel olur” diye konuştuğunda ise çıldırdık. En sonunda, dedikoduların, fısıltıların bittiği yerdeyiz. Marvel resmi olarak yeni Punisher’ını buldu: Jon Bernthal. Karakter Daredevil’ın gelecek sene gala yapacak ikinci sezonunda resmen MCU’ya dahil olacak.

Deadpool ve Thanos karşı karşıya, Ölüm'ün peşinde!

Bernthal çok tanınan bir aktör değil, fakat The Walking Dead hayranları onu Shane Walsh rolünden hatırlayacaklardır. Amerikalı aktör bu dizi haricinde The Wolf of Wall Street ve Fury’de de oynadı. Bakın, muhakkak yetenekli bir adamdır. Dürüst olmak gerekirse oynadığı yirmi beş işi falan izlemişim, hiçbirinde hatırlamıyor olmam biraz korkutuyor. Ama yine de yargılamak istemiyorum. Fakat… Bernthal’in başında çok kötü bir handikap dolanıyor. Tom Hardy. Af buyur sevgili Jon, gerçekten, ama öteki tarafta Hardy “oynamak isterim” dedikten sonra, sen, ne bileyim? Ufak da olsa bir Hardy olasılığından sonra, sen çok kötü denk geldin be…