Independence Day 2'nin ismi ve cismi belli oldu!

Independence Day 2'nin ismi ve cismi belli oldu!
Independence Day 2'nin ismi ve cismi belli oldu!
Adı, oyuncuları, konusunun genel şekli ve şemali belli. Independence Day hayranları dikkat kesilsin.
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Roland Emmerich, bana soracak olursanız sinemanın dev filmlerinin altında imzası bulunması saçma bir adam gibi geliyor. Fizik kuralları, mantıklı akan bir hikaye, içinde stereotiplerden fazla şey bulundurmayan karakterler… Adam Michael Bay’den önceki Michael Bay olarak hayatımızda yer işgal ediyor yıllardır. Bunun da tek bir sebebi var: Independence Day.

1996’da vizyona giren film , Emmerich’in ilk ciddi başarısıydı. Yaklaşık 75 milyon dolarlık bir bütçeye sahip olmasına rağmen, 817 milyon dolar gibi dönemine göre inanması güç bir gişe elde etti. Film sadece Roland Emmerich’i sözü dinlenen bir yönetmen yapmakla kalmadı, üstüne üstlük hayatımıza Will Smith diye bir adamı da kattı. O ana kadar Amerika ’da Fresh Prince of Bel-Air’deki başarısı ve rap şarkıları haricinde uluslararası bir üne sahip olmayan Smith, bir anda bir film yıldızı hâline geldi, bugüne kadar da o konumunu korudu.

Bu başarıya rağmen Independence Day’in hiçbir devam filminin gelmemiş olması bana bir süredir baya garip geliyordu. Neticede tutan filmlerin suyunu çıkartmak Hollywood’un bugün uyandığı bir fikir değil. O yüzden yaklaşık 750 milyon dolarlık bir kâr elde eden bir filmi hiçbir şekilde devam ettirme arzusunda bulunmamak pek garip bir davranıştı takdir edersiniz ki. Fox bu sanrısından garip bir şekilde anca yeni uyanabildi, geçen sene Independence Day 2’yi duyurdu.

İşte o Independence Day 2’nin artık bir ismi var. Independence Day: Resurgence adlı filmin ilk konu detaylarını da paylaştılar. Buna göre başrollerinda Liam Hemsworth, Bill Pullman, Jeff Goldblum, Charlotte Gainsbourg gibi isimlerin olduğu filmde Dünya’mız geçen seferden kalan uzaylı teknolojileriyle kendisine ciddi bir savunma sistemi kuracak, fakat bu ikinci sefere daha sert ve tedarikli gelen uzaylılara karşı yeterli olmayacak. Dünya “yokoluşun kıyısına kadar” gidecek ve oradan ancak “birkaç cesur adam ve kadının çabalarıyla çıkabilecek”. Eh, ilginç duruyor gibi. İlla ki bir göz atılacak, orası kesin! Hepsi bir kenara, filmde dünyanın uzaylılara karşı hangi silahlarla savunulaacağı ufak ufak medyaya sızmaya başladı. İşte ilk görüntüler;