James Bond tarihinin en unutulmaz 10 Bond Kadını

James Bond tarihinin en unutulmaz 10 Bond Kadını
James Bond tarihinin en unutulmaz 10 Bond Kadını
Artık kendilerine "bond kızı" demenin bir alemi yok, onlar baya baya ekrana çıktıkları an bizi büyüleyen, haşmetli Bond kadınları. alfabetik saydık
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Holly Goodhead
Moonraker filminden. Adındaki kelime oyunu bile listemize almaya yetti, çünkü herkes bilir, Bond kadınlarının isimlerinde cinsel şakalar gizlidir!
Honey Ryder
Tüm Bond kadınlarının annesi olduğu söylenebilir. Ursula Andress'ın denizden yavaş yavaş çıkışı, bugün sinema tarihinin en ikonik sahnelerinden biri kabul ediliyor; daha ne diyelim?
Jinx
Halle Berry'nin canlandırdığı Jinx'in Pierce Brosnan'ın Bond'uyla tatlı bir uyumu vardı. Hoş, içinde bulunduğu film kötüydü, ama olsun...
Pussy Galore
Holly Goodhead için dediklerimizi tekrarlıyoruz. Bu sefer ek bir bonusumuz da var, Holly ve Jinx'in aksine Pussy'nin içinde bulunduğu film hakikaten iyi!
Kissy Suzuki
Nedendir bilmiyoruz ama, Suzuki çok aklımızda kalmıştı You Only Live Twice'ı izledikten sonra. Bimiyorum, izleyenler görüşlerimizi paylaşır mı, ama Suzuki bize en hatırı sayılır Bond kadınlarından biri gibi geliyor.
Tracy di Vicenzo
Elbette, Bond'un parmağına yüzüğü takmasına sebep olan Tracy, en unutulmaz 10 Bond kadınından biri. Ha ayrıca, bonus bir bilgi. Tracy'yi oynayan güzeller güzeli aktrisi tanıdınız mı? Hayır mı? Game of Thrones'daki babaanne Tyrell'i bildiniz mi peki? Hah, iki rol de Diana Rigg tarafından oynanıyor işte! 
Tiffany Case
Güzel Bond filmlerinin kadınları unutulmaz olur. Şekil 1-A, örnek Tiffany Case...
Octopussy
Filme adını vermiş. O ad da "Octopussy" bu arada. Biz kendisini listeye almasak, üzerimize MI-6 düşerdi muhtemelen.
Xenia Onatopp
Cümleten Famke Janssen'e ilk burada aşık olmadık mı? Olduk. İçinden "gideceksem böyle gideyim" demeyen var mıydı? Yok muydu? Sadece benim mi ergenliğime denk geldi bu film?
Vesper Lynd

Nihai Bond kadını. Zeki. Dudak uçuklatıcı derecede güzel. Bond'a hiç teslim olmuyor ve ne biliyorsa onu yapıyor. Üstüne üstlük, hikayesel önemi bambaşka.