JARED LETO'nun yeni JOKER'i Hakkında Karar Vermeden Önce Bilmeniz Gereken 7 Detay!

JARED LETO'nun yeni JOKER'i Hakkında Karar Vermeden Önce Bilmeniz Gereken 7 Detay!
JARED LETO'nun yeni JOKER'i Hakkında Karar Vermeden Önce Bilmeniz Gereken 7 Detay!
25'inci günün şafağında, Joker'in 75. yıl dönümünde, Suicide Squad'ın yönetmeni David Ayer "Bir Joker yeter sevgilim" diyerek, film hakkında yapılmış en büyük promosyonu tek tweet ile yaptı. Jared Leto'nun canlandıracağı yeni Joker, gözlerimizin önünde.
Haber: Mehmet Sepet / Arşivi

Elbette bu devirde herhangi bir iş yapıp da internette paylaşmak, Dünya Ateizm Kongresi'nde namaz arası vermek gibi bir durum olduğu için, henüz Dawn of Justice fragmanını tartışmayı bırakamamış parmaklar, şimdi de Joked'i tartışmaya başladı, hem de üf, ne tartışma!

Biz de bir süre daha devam edecek bu tartışmalara yeni boyutlar verelim istedik. Joked tartışmalarınızda şunları bilin:

 

1) Bu Bir Suicide Squad Filmi - Kan, Vahşet, Seks, Kara Mizah!

Çoğu okurumuz Joker'i sürekli Batman'in karşısında görmeye alışkın, ama Joker'in yer alacağı film ilk kez bir Batman filmi değil. Suicide Squad, "ya idam, ya intihar görevi" şartıyla tuhaf ve tehlikeli görevlere gönderilen bir benzemezler çetesi, hepsi kötü adam.

Haliyle bu filmin son derece Tarantino'ya öykünen bir film olacağını söylemek mümkün. Küfür, seks, aksiyon içerisinde dallama espriler yapan grup üyeler, gereksiz cinayetler, kan kan kan, bol bol şakalar, vahşet vahşet seksi kızlar tarzı bir film bekliyoruz. Joker de dahil hiç bir karakterinden, Nolan serisinde gördüğünüz ciddiyeti beklemeyin, bu film DC'nin en Marvel filmi olacak.

Suicide Squad filmine yeşil ışık verilmesinin arkasında da, Guardians of Galaxy'nin gişe başarısı olduğu çok açık, Marvel'ın "kimsenin tanımadığı" grubu gişede bu başarıyı yakaladıysa, DC de aynısını deneyecek.

 

2) Sen Vermiyor 20 Milyon Dolar, Sana Batman Yok

Eee, elbette. Bu bir Suicide Squad filmi. Kadronun çoğu Batman tarafından hapse gönderilmiş elemanlar. Batman'in bol bol adını duyacağız, esprisini işiteceğiz ama filmde asla kendisi olmayacak. Aynı dönemde Batman, uzaydan gelmiş iyi yürekli adamları "KANIYON MU LAN SEN" diye dövmekle meşgul olacak, SS ile uğraşamaz. (Uğraşsa da film 20dk'da biter)

Joker dediğin Batman ile anlamlı bir karakter. Batman'siz Joker ne ile uğraşacak peki? Kötü adamlar grubu bu, kahraman var mı aralarında?

 

3) Filmin Gizli Kahramanı Harley Quinn Olacak

Harley Quinn, Suicide Squad'a New52 ile katıldı. Çift renkli saçları, yeni elbisesi ve grup üyeleri ile hızlı cinsel yakınlaşması hem çok eleştiri aldı, hem de Suicide Squad'ı pek çok okurun radarına soktu, daha genç okur kadrosunu kazandı, cosplayleri yapıldı... Çizgi roman serisini takip edenler biliyor ki, Harley Quinn artık kötü karakter değil, 'sevilebilir kötü karakter' . Merhamet, kararlılık, intikam, adalet gibi bir takım hisler var içinde, SS'i de çoğunlukla kendi yönetiyor.

O yüzden size ek detay, Suicide Squad'ın itici gücü, kalbi Harley olacak. Harley, bu yeni yarı-kahraman-hala-deli haline, New52'de Joker yüzünü kesip ortadan kaybolunca geldi. Peki Joker geri döndüğünde?

 

Örümceğe doyacaksınız, bir Spider-Man filmi daha geliyor!

Efsane Batman çizgi romanı The Dark Knight Returns'ün üçüncü kitabı geliyor!

Jared Leto'nun oynayacağı yeni Joker'den ilk resmi görsel geldi!

 

4) Kötü Adamlar Grubunun Mücadele Edeceği Daha Da Kötü Adam Joker!

Nihayet Joker'in geri dönüşü, ikilinin büyük bir kavgası ve kopması ile sonuçlandı. Joker'in etkisinin dışında başka insanları seven, kalbi yumuşamaya başlayan, kötü-iyi arası bir yere gelen Harley, Mr. J'nin geri dönüşünü kabul etmek istemedi. Devam eden çizgi romanlarda da artık bu ikili ayrı, Harley kendi başlığında bir çizgi roman serisine sahip. Bu filmde de Harley'nin "kötü erkek arkadaşı" Joker ile kopuşunu izleyeceğiz.

"Eski sevgilisinden kurtulmaya çalışan deli kız" karakteri sandığınızdan da popüler bir karakter olacak

 

5) Bu Film Arkham'cılar, Dark Knight'cılar için Değil, Tumblr'cılar İçin!

Aslında ufaktan anlamaya başladınız, Suicide Squad filmi, Nolan filmlerine, Snyder filmlerine göre çok farklı bir yapım. Ciddiyet, derin konular, var oluş, adalet, insan doğası, falan, fıstık vesaire bu filmde olmayacak. DC de artık 'shiplenen' karakteri olan bir filme sahip olsun, cosplayleri daha çok yapılsın, fan fictionları daha çok yazılsın, karakterlerinin arasındaki yaoi öyküler tumblr'da ilüstre edilsin istiyor.

 

Guardians of the Galaxy ile Arrow arası bir film, karakterler ve Joker bekliyor bizi. Beklentinizi ona göre ayarlayın!

 

6) Jared Leto, Çekici Manyaklık İçin Mükemmel Bir Oyuncu!

Yukarıdaki maddeleri okuyarak geldiyseniz, aslında fark ettiniz ki, yakışıklı, karizmatik, meme uçlu, deli, kötü niyetli, manyak, katil, yine de kızların kalbini çalacak bir Joker karakterine ihtiyacı var serinin, önceden alıştığımız beyefendi ceketli, kaos makyajlı bir Joker'e değil.

Leto'nun nasıl bir performans ortaya koyacağından şüphesi olan herkesi "Dallar Buyers Club" izlemeye davet ediyoruz. Dallar Buyers Club'ın kazandığı ödüllerden sonra, McConaughey'den Leto'nun film çekimi boyunca karakterden çıkmayan oyunculardan olduğunu öğrenmiştik. "Ancak film bittiğinde Jared ile tanışabildim" diyor McConaughey.

 

7) Ustura Savaşları İhtimali Bizi Tahriş Ediyor...

Jared'in yeni Joker'i, Batman R.I.P.'deki Joker'e çok benziyor. Bu filme gidecek, Tarantino kanını dökecek, meme uçları ile rakibini rahatsız edecek seviyede hasta bir Joker'i bir Batman RIP'de, bir de şu anda devam eden Endgame'de görmüştük.

Batman RIP Joker'i, çizgiromanlarda çok kısa göründü, sonra ortalık karıştı, Darkseid saldırdı, Batman öldü filan, okursunuz onları merak ediyorsanız, Joker'in mizahı bırakıp hasta zihniyetini ortaya döktüğü bir dönemdi. Bu filmde benzer bir Joker göreceksek, kendisi dahil pek çok insandan ustura ile parçalar ayıklayan bir Joker göreceğiz demektir. Bu da bizi düşündürüyor, bu filmin izleyici kitlesi Mature mı olacak? Çünkü olabilir mi öyle bir şey, lütfen olsun?

Şimdilik bu kadar sevgili okur.

Gider ayak şunu da söyleyelim, Jared'in fotoğrafını çeken Clay Enos, attığı tweetde "Fotoğraflarımdan ilkini paylaşmışlar Twitter'da" diyor. Sırada Harley Quinn olabilir, hazırlıklı olun!