Lars von Trier'in çekeceği dizinin detayları belli oldu!

Lars von Trier'in çekeceği dizinin detayları belli oldu!
Lars von Trier'in çekeceği dizinin detayları belli oldu!
Dizinin bu dakikaya kadar isminden başka bir şey bilmiyorduk, ama en sonunda daha fazla detaya nail olduk!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Lars von Trier, çılgın bir sinemacı. Bu konuda kimsenin şüpheye düştüğünü sanmıyorum. Bu adam Antichrist gibi, Nymphomaniac gibi filmlerin altına imza attı. En masumane gözüken filmlerinin bile arkasında çok garip bir bakış açısı, çok çarpık bir düşünce tarzı yatıyor. Bunu yargıladığım için söylemiyorum, bilhassa beyninde fokurdayanarı bu kadar sarih bir biçimde büyük ekrana aktarabildiği için çok muhteşem bir saygım var kendisine. O yüzden, televizyonda yapabileceklerini çok merak ediyorum.

Takip ettiyseniz, biliyorsunuzdur, ünlü sinemacı geçtiğimiz sene bir dizi yapacağını açıklamıştı. Malumunuz, HBO ve Netflix gibi öncüler sağ olsun, artık diziler uzun soluklu hikaye anlatımları için bir numaralı alan olarak kabul edilmekteler. True Detective, Breaking Bad, House of Cards ve Game of Thrones gibi işler dünyada büyük ses getirmekle kalmıyorlar, aynı zamanda karakter ve olaylara filmlerin sağlayamayacağı derinlikte bir bakış açısı da sunuyorlar. Lars von Trier de buna vurulmuş belli ki, bir dizi çekiyor.

Dizinin adı “The House That Jack Built” olacak, ama bunu bir sene önce de biliyorduk. Bilmediklerimizi ise geçtiğimiz gün Lars von Trier paylaştı. Cineuropa’nın yaptığı haberde Trier’in Kopenhag Üniversitesinde yaptığı beyanlara yer verilmiş. Bu beyanlara göre sekiz bölüm olacak dizi, İngilizce çekilecek ve bir seri katili anlatacak. Dizi bu seri katilin perspektifinden olacak; fakat anladığımız kadarıyla Hannibal ve Dexter gibi öncüllerinin aksine, burada karakteri sempatikleştirmek gibi bi niyet bulunmayacak.

Daredevil ve arkadaşları Avengers'a göz dikti!

Yaşama Sevincimizi Bitiren En Kötü 10 Canlı Çizgi Film / Anime Uyarlaması

Yeni GTA filminde Rockstar'a kök söktüren deli avukatı oynayacak aktör belli oldu!

Henüz dizinin bir senaryosu yok, fakat Trier’in söylediklerine göre başrolün “uluslararası güce sahip büyük bir yıldız” olması isteniyor. Bu beş sene önce söylense, gülüp geçerdik, ama Matthew McConaughey, Kevin Spacey, Mark Ruffalo gibi büyük aktörlerin tereddütsüz dizi projelerine evet dedikleri günümüzde von Trier gibi bir ismin çekebileceği yıldız gücünü hayal ederken bile ürperiyor insan. Üstüne üstlük, von Trier’in verdiği “daha fazla sinema yapabilir miyim bilmiyorum” beyanı var akıllarda. Yani Trier işi çok severse, kendini komple diziye de verebilir. Göreceğiz!